روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

نهم مرداد آخرین مهلت ثبت نام در مقطع کاردانی مرکز علمی کاربردی شهرداری تبریز

ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای مرکز آموزش علمی ـ کاربردی شهرداری تبریز برای سال ۱۳۹۶ آغاز شده است.
نام نویسی دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز (مهر ۱۳۹۶) از طریق ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکانپذیر بوده و مهلت ثبت نام تا نهم مرداد ماه می باشد.
به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای مرکزآموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز در مهر ماه ۱۳۹۶ می رساند که ثبت نام برای شرکت در پذیرش دوره مذکور از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش از روز دوشنبه مورخه ۹۶/۰۵/۰۲ آغاز و در روز دوشنبه مورخه ۹۶/۰۵/۰۹ پایان می پذیرد.
لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشند ، می توانند در پذیرش مذکور ثبت نام و شرکت نمایند . جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایید .
رشته های تحصیلی مورد پذیرش در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به شرح ذیر است:
۱٫ کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
۲٫ کاردانی حرفه ای مدیریت – امور اداری
۳٫ کاردانی فنی شهرسازی
۴٫ کاردانی فنی عمران – بتن
۵٫ کاردانی فنی عمران – ترافیک شهری
۶٫ کاردانی فنی معماری – معماری شهری
گفتنی است رشته های فناوری محیط زیست – بازیافت پسماند و حسابداری -حسابداری مالی دو رشته جدیدی هستند که از سال جاری در این مرکز ایجاد شده اند.
همچنین ثبت نام دوره های کارشناسی بعد از اتمام ثبت نام دوره های کاردانی شروع خواهد شد و رشته های مقطع کارشناسی این مرکز به شرح زیر می باشد :
۱٫ مدیریت امور فرهنگی – برنامه ریزی فرهنگی
۲٫ حسابداری – حسابداری پروژه ها
۳٫ حسابداری – حسابداری مالی
۴٫ مهندسی فناوری محیط زیست – بازیافت پسماند
۵٫ مهندسی فناوری عمران – حمل ونقل شهری
۶٫ مهندسی فناوری عمران – ساختمان سازی
۷٫ معماری – طراحی و نوسازی بافت های فرسوده

خیابانی: رویدادهای بین المللی  را در «تبریز ۲۰۱۸» درگیر کنیم

عضو کارگروه کمیته بازاریابی و امور بین الملل تبریز ۲۰۱۸ اعلام کرد: بهتر است رویدادهای بین المللی را در «تبریز ۲۰۱۸» درگیر کنیم.
به گزارش شهریار، جواد خیابانی در جلسه مشترک کمیته بازاریابی و امور بین الملل و کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز ۲۰۱۸ با تاکید بر اینکه نهایت تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر رویداد تبریز ۲۰۱۸ می‌کند، گفت: بهتر است رویدادهای بین المللی دیگر جهانی را در تبریز ۲۰۱۸ درگیر کنیم و به عنوان مثال از فوتبال روسیه ۲۰۱۸ ، اندونزی ۲۰۱۸، کره جنوبی ۲۰۱۸ نیز استفاده کنیم .
وی با بیان اینکه مشارکت مردمی از مهم ترین بخش‌های این رویداد است، افزود: طرحی به عنوان” نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸” را پیشنهاد میکنم که با توجه به اصول انسان دوستی، انضباطی، اجتماعی و تعاون شهری این طرح به آسانی می‌تواند اجرایی شود و شهر اولین‌ها را به شهر بهترین‌ها تبدیل کنیم.
وی با بیان اینکه در این طرح داوطلبان دو نقش تخصصی و غیرتخصصی را ایفا می‌کنند، گفت: می‌توان با آموزش افراد، برای هر بخش از گردشگران و مهمانان ورودی به تبریز تمهیدات ویژه‌ای را اتخاذ کرد و راهنمایان شخصیت‌ها، راننده‌ها و عوامل ترانسفر، راهنمایان داوطلب، پرسنل رسمی و حقوق بگیران، عوامل نظافت شهری لباس مشخص و یکسانی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در زمینه‌های مختلف می‌توان از نیروی داوطلب استفاده کرد، گفت: تدریس در کلاس‌های فرهنگی شهروندی، سازماندهی در میزبانی مبادی ورودی شهر، همکاری در خدمت دهی به مردم در فرودگاه‌ها، تدریس در دوره‌های آموزشی، انجام تحقیقات و پژوهش‌ها، فعالیت در زمینه انتظامات، مدیریت تورهای گردشگری، مشارکت در حوزه نظافت و راهنمایی سالخوردگان، معلولان و کودکان از توانایی داوطلبان استفاده کرد.
خیابانی مشخص شدن استراتژی جذب داوطلب از نظر تعداد زن و مرد، تعامل داوطلب با نیروی انتظامی و امنیتی، نحوه‌ی آموزش و سازماندهی نیروها و حمایت دستگاه‌های اجرایی را از ضروریات دانست. در این طرح برای تجهیز هر داوطلب حدود یک میلیون تومان نیاز است و بیشتر بودجه صرف عوامل اجرایی می‌شود و از طرفی به فرض مثال اگر در تبریز ۵۰۰ رستوران باشد و هر رستوران دو غذای رایگان را به داوطلبان اختصاص دهد در طول سال ۳۶۵ هزار غذای رایگان در اختیار خواهیم داشت. این طرح را می‌توان در سطح ملی و حتی بین المللی اجرا کرد و با توجه به تجربیاتی که در رویدادهای جهانی به شکل داوطلب داشته‌ام از ارتباطات بین المللی خود نیز می‌توانم استفاده کنم.
گفتنی است، این طرح یک پیشنهاد است که نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز