روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 489
  • 1,087
  • 1,361,488
نوزادان کم وزن بیشتر در معرض بیماری قلبی هستند

بررسی‌ها نشان می‌دهد نوزادانی که هنگام تولد وزن پایینی دارند بیشتر احتمال دارد دچار بیماری‌های قلبی شوند.
در این مطالعه همچنین آمده‌ است نوزادانی که هنگام تولد وزن پایینی دارند نسبت به کودکانی که با وزن طبیعی متولد شده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات شناختی هستند.
نوزادانی که وزن آنان کمتر از ۲/۵ کیلوگرم است بیشتر احتمال دارد در دوران بعدی زندگی‌شان دچار بیماری قلبی-عروقی، دیابت و مشکلات شناختی شوند. پزشکان دریافتند مصرف زودهنگام مکمل آهن می‌تواند تا حدودی موثر باشد.متخصصان سوئدی در بررسی‌های خود مشاهده کردند کودکان متولد شده با وزن پایین که مکمل آهن دریافت کرده‌اند در سنین مدرسه فشار خون پایین‌تری دارند و این یافته‌ها برای اولین بار بدست آمده‌ است.در این بررسی ۲۸۵ کودک که وزن پایین داشتند و یک گروه ۱۰۰ نفره از کودکانی با وزن طبیعی مورد مطالعه قرار گرفتند. همچنین اطلاعات مربوط به وزن، قد، فشار خون، قند خون، انسولین، ضریب هوشی و توانایی‌های مختلف دیگر در این کودکان جمع‌آوری شد.
کودکانی که هنگام تولد وزن پایینی داشتند بیشتر در معرض مشکلات شناختی بوده‌اند. همچنین نشانه‌های اولیه از اختلال در تنظیم قند خون که علامت ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی-عروقی است در آنان مشاهده شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز