روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 281
  • 749
  • 1,336,766
نوعی ژن عامل ابتلای ۲۵ درصد افراد به افسردگی

مطالعات نشان داده است ژن‌ها خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهند.
بررسی‌های منتشر شده در مجله Clinical Psychiatry حاکی از آن است که نوعی ژن عامل ابتلای ۲۵ درصد افراد به افسردگی است.
محققان دریافتند افراد با apolipoprotein-E4 یا به اختصار ApoE4 احتمال ابتلا به افسردگی را نسبت به افرادی بدون این ژن، ۲۰ درصد بیشتر دارند.
مطالعات محققان دانشگاه فلوریدا نشان داده است یک نوع ژن که تقریبا ۲۵ درصد جمعیت آن را دارند، احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد.
رزانا اسکات، نویسنده اصلی این مطالعه اظهار کرد: افراد با آپولیپوپروتئین E4 ، احتمال ابتلا به علائم افسردگی را از لحاظ بالینی در مقایسه با افرادی که این ژن را ندارند، ۲۰ درصد بیشتر دارند.
دانیل پالسون، عنوان کرد: بعضی از ژن‌ها قطعی هستند، مثل آنهایی که باعث بیماری هانتینگتون می‌شوند، یعنی اگر این ژن را داشته باشید به این بیماری مبتلا می‌شوید، اما این یکی از آن ژن‌ها نیست.
این بررسی در بین ۳۲۰۳ شرکت‌کننده در سنین ۵۳ تا ۷۱ سالگی انجام شد و نشان داد افراد با ژن ApoE4 بیشتر علائم افسردگی رادارند.
اما محققان اظهار کردند: اگر شما دارای ApoE4 هستید، ممکن است این ژن عاملی برای افسردگی نباشد، افراد نمی‌توانند ژن‌های خود را تغییر دهند، اما می‌توانند بر بهبود سلامت خود کنترل بیشتری داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز