روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
نگرانی از عدم مدیریت فضای مجازی در جامعه

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش فضای مجازی در بحث اطلاع‌رسانی مواقع بحران، گفت: در صورت عدم مدیریت این فضا متأسفانه اطلاع‌رسانی‌های نادرستی منتشر می‌شود که در نتیجه منجر به نگرانی می‌شوند در این خصوص باید فرهنگ‌سازی شده و اطلاع‌رسانی دقیقی شود.
محمدصادق پورمهدی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه بحث مدیریت بحران یکی از بحث‌های اساسی در مواقع بروز حوادث بوده، اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور و استان ما در منطقه حادثه‌خیزی قرار دارد باید نسبت به مسئله مدیریت بحران بیشتر توجه شود.
وی با اشاره به حوادث و زمین‌لرزه‌های اخیر در مناطق مختلف کشور، خاطرنشان کرد: تمام این حوادث یک تذکری هست تا ضمن حفظ آمادگی برای مواقع بحرانی، برنامه‌ریزی مناسبی برای مدیریت مشکلات ارائه شود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: در بحث مدیریت بحران مساله وحدت فرماندهی مطرح بوده، در کنار وظایفی که همه دستگاه‌ها انجام می‌دهند در خاتمه و زمان تصمیم‌گیری آخر با یک نفر است و این مسئله را باید با اجرای مانورهایی تمرین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در زمان وقوع حوادث و بحث مدیریت بحران، انجام کار تیمی یک هنر بوده و همه دستگاه‌ها باید بصورت مستمر و منظم، با نقشه های اجرایی و تمرین شده در مواجهه با حوادث غیرمترقبه عمل کنند.
پورمهدی تأکید کرد: در راستای مدیریت بحران در مواقع حادثه باید مناطق ادارات و دستگاه‌ها باهم منطبق شوند تا با تداخل مواجه نشده و در مواقع بحرانی بتوانند به‌خوبی هماهنگ شوند.
وی در ادامه با اشاره به نقش فضای مجازی در بحث اطلاع‌رسانی مواقع بحران، بیان کرد: در صورت عدم مدیریت این فضا متأسفانه اطلاع‌رسانی‌های نادرستی منتشر می‌شود که در نتیجه منجر به نگرانی می‌شوند در این خصوص باید فرهنگ‌سازی شده و اطلاع‌رسانی دقیقی شود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با شاره به نقش مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در بحث مدیریت بحران، بیان کرد: در مواقع بحرانی اگر مردم همراه ما نباشند نمی‌توان کاری انجام داد، بحث کمک‌های مردمی باید فرهنگ سازی شده و آموزش داده شود، در این راستا رسانه‌ها نقش مهمی دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز