روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 748
  • 761
  • 1,333,449
نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت قاچاق مواد غذایی در ایران

سید حسن هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا تخلف و تقلب در تولید و عرضه مواد غذایی در ایران بالاست؟ و اگر هست دلیل آن چیست؟ گفت: آمار دقیقی ندارم که میزان تخلفات غذایی در ایران در مقایسه با سایر کشورها بیشتر هست یا نه، باید استانداردهای بین‌المللی و آ‌مارهای داخلی را داشته باشیم تا بتوانیم به درستی قضاوت کنیم و ببینیم که میزان این تخلفات در ایران در حد استانداردهاست یا بیشتر است. آنچه می‌دانم این است که مساله تخلف و تقلب در مواد غذایی و آشامیدنی در همه دنیا وجود دارد و تمام کشورهای دنیا با این نوع مسائل رو به رو هستند که دلیل اصلی آن نیز سودجویی برخی افراد است.
وزیر بهداشت افزود: کاری که می‌تواند این تخلف‌ها و تقلب‌ها را به حداقل برساند، وجود قانون و اقدام بازدارنده دستگاه قضایی است. باید با این متخلفان برخورد شدید صورت گیرد، این برخورد می‌تواند جریمه مالی یا مجازات‌های دیگری باشد که با توجه به میزان تخلف باید بازدارنده باشد.
هاشمی گفت: مشکل جدی که در کشور ما وجود دارد، قاچاق است، قاچاق نه تنها در حوزه مواد غذایی بلکه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی هم وجود دارد و به شدت به سلامت مردم آسیب می‌زند.اگر دستگاه‌هایی که در این حوزه مسئول هستند، به خصوص قوه قضاییه همان طور که مقام معظم رهبری نیز در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم، فرمودند، با جدیت بیشتری با متخلفان قاچاق برخورد کنند، این معضل به حداقل می‌رسد.درست است که بخش مهمی از آسیب قاچاق،‌اقتصادی است و متخلفان فرار مالیاتی هم می‌کنند ولی قاچاق در حوزه غذا و دارو، بیش از همه آسیب‌های جدی به سلامت مردم وارد می‌کند. آنچه می‌توانم حدس بزنم که شرایط کشور ما از بعضی کشورها بدتر باشد، مساله قاچاق است که امیدوارم روزی مبارزه با آن از حد حرف و شعار به مرحله عمل تبدیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز