روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 109
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,447
نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت قاچاق مواد غذایی در ایران

سید حسن هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا تخلف و تقلب در تولید و عرضه مواد غذایی در ایران بالاست؟ و اگر هست دلیل آن چیست؟ گفت: آمار دقیقی ندارم که میزان تخلفات غذایی در ایران در مقایسه با سایر کشورها بیشتر هست یا نه، باید استانداردهای بین‌المللی و آ‌مارهای داخلی را داشته باشیم تا بتوانیم به درستی قضاوت کنیم و ببینیم که میزان این تخلفات در ایران در حد استانداردهاست یا بیشتر است. آنچه می‌دانم این است که مساله تخلف و تقلب در مواد غذایی و آشامیدنی در همه دنیا وجود دارد و تمام کشورهای دنیا با این نوع مسائل رو به رو هستند که دلیل اصلی آن نیز سودجویی برخی افراد است.
وزیر بهداشت افزود: کاری که می‌تواند این تخلف‌ها و تقلب‌ها را به حداقل برساند، وجود قانون و اقدام بازدارنده دستگاه قضایی است. باید با این متخلفان برخورد شدید صورت گیرد، این برخورد می‌تواند جریمه مالی یا مجازات‌های دیگری باشد که با توجه به میزان تخلف باید بازدارنده باشد.
هاشمی گفت: مشکل جدی که در کشور ما وجود دارد، قاچاق است، قاچاق نه تنها در حوزه مواد غذایی بلکه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی هم وجود دارد و به شدت به سلامت مردم آسیب می‌زند.اگر دستگاه‌هایی که در این حوزه مسئول هستند، به خصوص قوه قضاییه همان طور که مقام معظم رهبری نیز در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم، فرمودند، با جدیت بیشتری با متخلفان قاچاق برخورد کنند، این معضل به حداقل می‌رسد.درست است که بخش مهمی از آسیب قاچاق،‌اقتصادی است و متخلفان فرار مالیاتی هم می‌کنند ولی قاچاق در حوزه غذا و دارو، بیش از همه آسیب‌های جدی به سلامت مردم وارد می‌کند. آنچه می‌توانم حدس بزنم که شرایط کشور ما از بعضی کشورها بدتر باشد، مساله قاچاق است که امیدوارم روزی مبارزه با آن از حد حرف و شعار به مرحله عمل تبدیل شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز