روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
نگهداری بیش از ٨‌ هزار معتاد متجاهر در مراکز ترک اعتیاد

رئیس سازمان بهزیستی کشوردر گفتگو با خبرنگاران گفت: درحال‌حاضر بیش از هشت ‌هزار معتاد متجاهر را در مراکز ترک اعتیاد نگهداری می‌کنیم.
انوشیروان محسنی‌بندپی افزود: تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا معتادانی را که در خیابان حضور دارند و به‌عنوان معتاد متجاهر شناخته می‌شوند، جمع‌آوری کنیم چراکه حضور آنان به نوعی وضعیت بدی را ایجاد کرده و حالت انگیزه‌وار را برای اعتیاد دیگران فراهم می‌کند. وی اضافه کرد: هم‌اکنون بسته‌ای را برای معتادان متجاهر در نظر گرفته‌ایم و مدت نگهداری آنان را اضافه‌تر کردیم. مدت نگهداری معتادان متجاهر سه ماه است که در صورت تمدید به شش ماه افزایش می‌یابد. تیم غربالگری ما برای معتادان متجاهر کامل‌تر شده است و علاوه بر روان‌پزشک، روان‌شناس نیز روی آنان کار می‌کند. همچنین علاوه بر سم‌زدایی به حمایت‌های اجتماعی و روانی معتادان متجاهر نیز توجه می‌شود.
وی ادامه داد: برای اشتغال بهبودیافتگان نیز تلاش می‌کنیم و آنها را مورد حمایت‌های اجتماعی ویژه خودمان قرار می‌دهیم. این ظرفیت‌ها را اضافه کرده‌ایم تا معتادان متجاهر کمتر در خیابان‌ها دیده شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز