روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 821
  • 746
  • 1,351,577
نیروهای بومی در مس سونگون تحقیر می‌شوند

رضا علیزاده در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان این مطلب تصریح کرد: با توجه به تحصیل دانش‌آموزان کم برخودار و بی‌بضاعت روستاهای دور افتاده در مدارس شبانه روزی هر دو بخش مرکزی و خاروانا که آموزش و پرورش هم سرانه‌ی قابل توجهی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دهد، در شهریور ماه سال گذشته، صورت‌ جلسه‌ای با مدیران مس سونگون در آموزش و پرورش مبنی بر تامین جیره‌ی غذایی امضا شد که تا به امروز این شرکت از عمل به آن سرباز زده است.
وی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برخی بی‌عدالتی‌ها گفت: مردم شهرستان ورزقان نیز به دلیل بی‌عدالتی‌های موجود از نعمتی همچون معدن مس سونگون بهره‌مند نبوده و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این امر و امکان استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت مس سونگون در جهت تولید، ایجاد اشتغال و توسعه کشور هستند.
وی از بی توجهی و تحقیر نیروهای انسانی بومی منطقه در معدن مس سونگون خبر داد و گفت: حرمت نیروهای بومی باید در معدن حفظ شده و از توانایی آنان به نحوه احسن استفاده شود. شرکت مس توجهی به استفاده از نیروهای انسانی بومی نداشته و حاضر است از مناطق دیگر نیرو بگیرد و سرویس و آژانس آن‌ها را با هزینه مس تا در خانه‌شان تامین کند، ولی از نیروهای بومی به صورت مناسب استفاده نکند، این شرکت باید به این عمل خویش پایان داده و سیاست مناسبی را در راستای استفاده از نیروهای بومی و حفظ شان و حرمت آنها اتخاذ کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز