روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 746
  • 749
  • 1,337,231
نیروگاه تبریز عمرش در حال اتمام است در آذربایجان‌شرقی گاز نداریم

مجید خدابخش در دیدار با مدیرعامل شرکت برق حرارتی بابیان اینکه به لحاظ مصرف امروز سربه‌سر هستیم، اما برای واحدهای در حال سرمایه‌گذاری کم داریم، اظهار داشت: با توجه به صنعتی بودن استان و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی مناسب در استان و قطعی برق در سال‌جاری پس از دو دهه شرایط اقتضا می‌کند به لحاظ استانی نیازهای واحدهای تولیدی را تأمین کنیم.
وی افزود: نیروگاه هریس باوجود بخش برق و آب در وضعیت خوبی قرار داشته و به‌موقع توانسته‌اند تجهیزات را وارد کنند و قول دادند تا قبل از پیک سال بعد حداقل بخش گاز را راه‌اندازی کنند.
استاندار آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه در خصوص بناب نیز امیدواریم مشکلات حل شود، اضافه کرد: نیروگاهی در تبریز قرار بود احداث شود که مهندس چیتچیان دو سال پیش قول داده بودند، اما به دلیل مشکلاتی که در اراضی ایلخچی وجود داشت، قرار شد در بناب ساخته شود که همچنان جزو مطالبات مردم و نمایندگان استان است.
هیچ کاری تا به امروز
در رابطه با نیروگاه جلفا انجام نشده است
وی در خصوص وضعیت دیگر پروژه‌های نیروگاهی در استان بیان کرد: موضوع ساخت نیروگاه در سه‌راهی صوفیان توسط بخش خصوصی خارجی به دلایلی میسر نشد و عملی نیست و نیروگاه جلفا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کلنگ‌زنی شد به‌طوریکه همه در روز کلنگ‌زنی حضور داشتند اما تا به امروز هیچ کاری آغاز نشده است.
خدابخش بابیان اینکه نیروگاه‌های CHP در استان متقاضی خوبی دارد، گفت: البته مشکلی وجود دارد که باید به‌طور کلی در کشور حل شود و آن موضوع قیمت گاز است که باید با شرکت گاز در کشور گفت‌وگو و حل شود.
باز شدن ال سی ۱۰۰ میلیون یورویی
کارخانه ذوب مس ورزقان
وی خاطرنشان کرد: در استان گاز نداریم و حتی در زمستان گاز برخی از CHP را قطع کرده بودند، این رفتار خوبی با سرمایه‌گذار نیست که فرد سرمایه‌گذاری کرده از یک‌طرف نمی‌تواند پولش را از وزارت نیرو بگیرد از طرف دیگر شرکت گاز انشعاب گاز را قطع می‌کند، انتظار می‌رود حل شود.
استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: سه‌ماهه گذشته ۱۰۰ میلیون یورو LC برای کارخانه ذوب مس در ورزقان باز شد و طبیعتاً به دنبال برق خواهند بود و همه این‌ها به‌صورت پیش‌فرض فکر می‌کنند برق وجود دارد.
وی با تأکید بر افزایش سهمیه گاز استان، بیان کرد: آذربایجان‌شرقی به لحاظ گاز در آخر کشور بوده و تا گاز به استان برسد عملاً با افت فشار روبه‌رو هستیم و گاهی با قطعی مواجه می‌شویم، در این خصوص برای اضافه شدن گاز درخواست داده‌ایم.
خدابخش ادامه داد: در آذربایجان‌شرقی به‌شدت انتظار داریم نیروگاه‌های در حال احداث و نیروگاه‌های موجود مثل نیروگاه تبریز که عمرش در حال اتمام بوده و نیاز به اورهال جدی دارد، موردتوجه قرار بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز