روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 253
  • 351
  • 1,279,786
نیمی از بزرگترین شرکت نفتی جهان به فروش گذاشته می‌شود

رسانه‌های داخلی عربستان سعودی از تصمیم دولت برای فروش حداکثر ۴۹ درصد از غول نفتی آرامکو که بزرگترین شرکت نفتی جهان به شمار می رود، در مدت ۱۰ سال خبر دادند.
نشریه الاقتصادیه به نقل از یک مقام آگاه نوشت: این فروش به تهیه منابع مالی لازم که در داخل و خارج از کشور از سوی بزرگترین صندوق سرمایه گذاری دولتی جهان صرف خواهد شد، کمک می کند.
عربستان سعودی به دنبال متنوع کردن اقتصاد متکی به نفت است و پیش از این کاهش هزینه‌هایی را در واکنش به افزایش کسری بودجه به ۹۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵، اعلام کرده است.
عرضه اولیه سهام برای شرکت دولتی آرامکو ممکن است در سال ۲۰۱۸ صورت گیرد و انتظار می رود فروش اولیه پنج درصد سهم، مبنای صندوقی قرار گیرد که حدود دو تریلیون دلار دارایی دارد.
امین ناصر، مدیرعامل آرامکو اظهار کرده است این شرکت سال آینده انتشار نتایج سه ماهه را به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی آغاز خواهد کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، ریاض اوایل ماه جاری موافقت کرد تولید نفتش را بیش از آنچه میان اعضای اوپک برای کمک به افزایش قیمتها توافق شده بود، کاهش دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز