روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 408
  • 693
  • 1,436,557
نیکوخصلت: تبریز ۲۰۱۸ تلنگری برای شناخت ظرفیت های موجود

نیکوخصت گفت: رویداد تبریز۲۰۱۸ تلنگری بود تا شناختی از ظرفیت های موجود بدست بیاوریم.
سعید نیکوخصلت در خصوص میزان تحقق اهداف تعیین شده در رویداد تبریز۲۰۱۸ گفت: مهمترین حسن این رویداد این بود که بدانیم درکجا قرار گرفته ایم و چه پتانسیل هایی داریم و در مراودات بین المللی و برخی توانمندی هایی که تاکنون به چالش کشیده نشده بودیم، توانستیم شناخت پیدا کنیم.
تخصیص بودجه در بخش تاریخی، فرهنگی  و گردشگری انجام شد
وی ادامه داد: در برخی موضوعات و بخش ها از جمله در بحث وضعیت هتل ها، ترافیک، فضای سبز، وضعیت هوا ارتباطات فرودگاهی و… نقاط ضعف خود را مشخص کردیم و در کنار این نقاظ ضعف، یک سری نقاط قوت هم مشخص شد که عبارت بود از اینکه در بخش تاریخی، گردشگری و فرهنگی اقداماتی در راستای تخصیص بودجه خوبی صورت گرفت و برخی چشم اندازهای آتی از جمله افزایش تعداد هتل ها و صدور مجوز ساخت وساز هتل ها داده شد.
میزبانی تبریز درگردهمایی ها یک تجربه موفق بود
این عضو شورای شهر یادآور شد: میزبانی تبریز در برگزاری گردهمایی های علمی، ورزشی و… تجربه موفق دیگری بود و اکثر دستگاه ها با بهانه تبریز ۲۰۱۸ یکی سری کنفرانس هایی برگزار کردند و مهمانان خارجی زیادی دعوت شد ازجمله کنگره علمی در دانشگاه تبریز که با حضور ۵۱ مهمان خارجی برگزار شد که همه این اتفاقات بخاطر تبریز ۲۰۱۸ انجام شد.
تقویت مراودات بین المللی نتیجه مثبت این رویداد بود
وی افزود: از دیگر نتایج مثبت این رویداد می توان به قوی تر شدن مراودات بین الملی اشاره کرد و نهایتا یک سری تفکرات و کارهای فرهنگی، تاریخی و افراد فرهنگی که هرکدام به نحوی سعی کردند در این رویداد قدم مثبتی بردارند.
باید از انتقادات ویرانگر پرهیز کنیم
نایب کمیسون خدمات شهری شورای شهر تبریز ابراز نمود: این رویداد از جنبه دیگری نیز برای تبریز مفید بود به طوری که به همه ما یک تلنگری بود تا شناختی از ظرفیت های موجود بدست بیاوریم و البته باید مراقب باشیم تا از انتقادات ویرانگر پرهیز کنیم و هرشخص باید از خودش شروع کند. اگر بخواهیم شهرمان توسعه یافته باشد باید ابتدا افراد توسعه بیابند.
آرزو می کنیم روزی میزبان جام جهانی و المپیک باشیم
وی ادامه داد: ساخت مرکز همایش های بین المللی در تبریز که از شورای چهارم آغاز شد و در شورای پنجم به اتمام رسید ، یکی دیگر از فواید این رویداد در تبریز بود. ما آرزو می کنیم که روزی فرا رسد که بتوانیم میزبان رویدادهایی مانند المپیک، جام جهانی و بازیهای آسیایی باشیم.
شهر خلاق در اثر توسعه گردشگری شکل می گیرد
این عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در ادامه با تاکید بر بحث گردشگری استان گفت: صنعت استان باید در کنار پتانسیل های فرهنگی و توریستی قرار بگیرد. در واقع شهرهای خلاق بر پایه میزان توسعه بحث گردشگری خلاق می شود که در این راستا به آژانس های مسافرتی که مسافران خارجی می آورند، برخی تسهیلات می دهیم.
این رویداد روحیه کار تیمی ما را تقویت کرد
وی ادامه داد: در کل با وجود دلسردی ها و انتقادات ویرانگری که اتفاق افتاد، دلگرمی هایی نیز به ما داده شد و یک فعالیت اجتماعی قابل قبولی بود که خودمان را شناختیم و روحیه کار تیمی و کار بین المللی را تقویت کردیم.
بودجه دولتی تخصیص نشد
این عضو شورای شهر در خصوص میزان بودجه تصویب شده و میزان هزینه های انجام شده گفت: مقداری بودجه دولتی اختصاص یافته بود که اصلا تخصیص داده نشد. البته در جریان سفر رییس جمهور به تبریز مبلغی به استانداری تزریق شد که طی فعالیت هایی هزینه کردند.
وی ادامه داد: در بخش میراث فرهنگی یک سری بودجه تزریق شد، که خوشبختانه الان هم میراث فرهنگی در برخی موارد مانند دوکمال، مسجدکبود و ربع رشیدی و … فعالیت هایی انجام می دهد که شهرداری نیز کمک هایی می کند.
بودجه چند صد میلیاردی برای پروژه های عمرانی و بسترسازی شهری
نایب رییس کمیسون خدمات شهری شورای شهر تبریز در خصوص بودجه اختصاصی از طرف شهرداری نیز گفت: بودجه شهرداری در این مورد حدودا ۲۰ میلیارد بود اما مبالغی که تخصیص یافت خیلی کم بود. اما برای پروژه های عمرانی و بسترسازی های شهری با رویکرد تبریز۲۰۱۸ بودجه چند صد میلیاردی اختصاص یافت .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز