روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 76
  • بازدید دیروز: 3,301
  • کل بازدید ها: 839,419
هدفمندی تحقیقات فناورانه دانشگاه تبریز بر اساس نیاز کشور

محمدرضا پور‌محمدی با اعلام اینکه این سند در قالب دو محور پروژه محوری اعضای هیات علمی و افزایش کیفیت تحقیقات و به منظور متمرکز کردن و هدفمند نمودن برنامه تحقیقات تدوین شده است، اظهار داشت: جهت‌دهی به تحقیقات اعضای هیات علمی به سمت نیازهای واقعی کشور، استفاده بیشتر از منابع خارج از دانشگاه در جهت توسعه تحقیقات دانشگاه، دست‌یابی به مرجعیت علمی در شاخه‌های مختلف در سطح کشور، ارتقاء جایگاه جهانی دانشگاه، افزایش اثرگذاری مقالات و … از دیگر اهداف این طرح است.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به برنامه پروژه محوری اعضای هیات علمی این دانشگاه نیز افزود: تدوین برنامه تحقیقاتی پنج ساله اساتید بر اساس ماموریت محوری از ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف و هدایت تمامی فعالیت‌ها از جمله پایان نامه‌ها، رساله‌ها و طرح‌ها به این مسیر و پایش آنها از راهبردهای رسیدن اهداف مورد نظر است.
وی اضافه کرد: بر همین اساس و به‌منظور جهت‌دهی پژوهش‌های دانشگاه در راستای توسعه فناوری‌های برتر و مورد نیاز کشور و نیز گسترش مرزهای دانش در حوزه‌های اولویت‌دار، پژوهشگران یا تیم‌های تحقیقاتی مرکب از اساتید، پژوهشگران پسا دکتری و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برنامه مدونی حول یک محور پژوهشی مشخص اولویت‌دار و مورد نیاز کشور ارائه می‌کنند که از اعتبار پژوهشی سه ساله بهره‌مند خواهد شد.
پورمحمدی، افزایش تاثیرگذاری مقالات از طریق چاپ در مجلات معتبرتر، بهبود سرانه ارجاعات به مقالات دانشگاه از طریق افزایش ضریب دیده شدن مقالات، کمک به تعمیق فعالیت پژوهشی اعضای هیات علمی دانشگاه از طریق تمرکز فعالیت‌ها حول محورهای مشخص، تأمین بخشی از هزینه‌های پژوهشی اعضای هیات علمی و دانشجویان و حمایت از همکاری‌های بین‌المللی اعضای هیات علمی در تولید دانش را از خط مشی‌های برنامه افزایش کیفیت تحقیقاتی این دانشگاه اعلام کرد.
رئیس دانشگاه تبریز، برنامه «حمایت از همکاران جوان» در دانشگاه تبریز را از دیگر محورهای این سند برشمرد و گفت: در این راستا نیز تأمین نیازهای اولیه آزمایشگاهی همکاران جوان، استفاده بیشتر از توان علمی جدید و به روز همکاران جوان و ایجاد انگیزه در همکاران جوان و تشویق آنها به انجام تحقیقات کاربردی و ارتباط با خارج از دانشگاه به اجرا در می‌آید.
وی اظهار داشت: در سال‌های اخیر برنامه استراتژیک دانشگاه با راهبردهای مختلف تدوین و اسناد پایین‌دستی در حوزه‌های مختلف تهیه شده که ارتقاء جایگاه داخلی و بین‌المللی از نتایج این برنامه است. کسب جایگاه نخست دانشگاه‌های جامع کشور در رتبه‌بندی معتبر تایمز و قرار گرفتن دانشگاه تبریز در لیست ارتقاء به پنج دانشگاه تراز بین‌المللی توسط وزارت علوم نمونه‌ای از این نتایج هستند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز