روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 72
  • 899
  • 1,048,489
هدفگذاری سند ملی برای کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: هدفگذاری سند ملی ارائه شده در زمینه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر با رویکرد اجتماعی کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه است.
بهروز مهدوی در جلسه کمیته تبیین ویژه برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است، اظهار داشت: هر سال در هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های متعددی برگزار می‌شود که امسال نیز شیوه‌نامه‌ای در این زمینه تدوین شده است.
وی با اشاره به تعیین وظیفه برای ۶۶ دستگاه در سند ملی ادامه داد: به منظور پیشبرد اهداف سند ملی برای ۳۷ دستگاه برنامه عملیاتی تعریف شده است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان این که باید با توجه به شرایط و ویژگی‌های استان سند ملی تدوین شده را بومی‌سازی کنیم، تاکید کرد: این سند ملی برای کاهش تقاضا و عرضه و مسائل مدیریتی و فرابخشی تدوین شده است.
مهدوی با اشاره به برنامه‌های تدوین شده برای هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: مصاحبه و کنفرانس خبری تمام مدیران دستگاه‌ها در زمینه اقدام‌های انجام شده در موضوع مبارزه با مواد مخدر، برگزاری مراسم تجلیل از فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر با رویکرد اجتماعی، برگزاری نشست‌های توجیهی با گروه‌های مرجع، طراحی و تولید بنر تمام تبلیغات مورد نیاز، برگزاری مراسم زنجیره انسانی در سنین مختلف و راه‌اندازی کیوسک‌های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از عوارض مصرف مواد مخدر به مردم از جمله اقدام‌های مورد نظر است.
وی با بیان این که مجموعه شهرداری برای تعیین فضایی برای نمایشگاه باید همکاری کند، اضافه کرد: نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد امسال به صورت همزمان در استان برگزار می‌شود.
مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه افزایش آگاهی مردم اظهار کرد: انسان سالم محور توسعه جامعه است بنابراین با توجه به مسائل ورزشی مانند دوچرخه‌سواری، کوه روی خانوادگی و ورزش‌های متعدد در این زمینه تاثیر بسیاری دارد.
مهدوی، تئاتر خیابانی و برگزاری جشنواره عکس را از جمله فعالیت‌های هنری و فرهنگی دانست و گفت: در هفته مبارزه با مواد مخدر از مرکز ماده ۱۶ بازدید خواهد شد این مرکز تاثیر بسیاری داشته به طوری که در شهر معتاد متجاهر دیده نمی‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز