روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 110
  • 806
  • 1,045,471
هدف آمریکا از بین بردن روابط با روسیه است

هدف آمریکا از بین بردن روابط با روسیه است

سرگئی ریابکوف معاون وزارت امور خارجه روسیه گفت: واشنگتن همیشه تهدید تحریم علیه مسکو را مطرح می کند و این موضوع نشان می دهد که به تیرگی و از بین بردن روابط دوجانبه علاقه مند است.

ریابکوف روز شنبه با اشاره به اعلام کاخ سفید مبنی بر همکاری با اروپا برای اجرای تحریم های جدید ضدروسی در ارتباط با اوضاع سوریه، اظهار کرد: چنین دیده می شود که کاخ سفید از بین بردن روابط روسیه و آمریکا را هدف قرار داده است، در حالیکه برای بازسازی مناسبات به سال ها زمان نیاز است.
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان ریابکوف نوشت: تهدید آمریکا به وضع تحریم علیه روسیه چیز تازه ای نیست، اما اینکه مرتب در باره آن سخن می گویند، رویکرد جدیدی به شمار می رود و حتما باز هم مقام های آمریکایی در باره اقدام های ضد روسی سخن خواهند گفت.
مقام روسی افزود: تهدید به تحریم علیه روسیه به مراسم روزانه تبدیل شده است و گویا مقام های آمریکایی با اینگونه سخن گفتن هر روز نرمش می کنند و بدون این سخنان امتیاز نمی گیرند.
ریابکوف اظهار کرد: دستاویز اعمال این تحریم ها کاملا بی اساس و واهی می باشد و تدابیری که آمریکا به عنوان نماد دموکراسی اجرا می کند، غیرقانونی است.
وی در پایان تاکید کرد: آمریکا که به تحریم به عنوان وسیله ای برای دستیابی به اهداف خود متوسل می شود، پایبند به قوانین بین المللی نیست و مقررات پذیرفته شده جهانی را برای رسیدن به اهداف ژئو پلیتیک خود نقض می کند.
آمریکا و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۴ با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و کمک به مخالفان دولت این کشور، مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضدروسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل مسکو را در پی داشته است.
پیامد این تحریم های سه ساله، اکنون نیز اعلام شده است که کشورهای تحریم کننده ممکن است به دلیل همکاری ضدتروریستی مسکو با دمشق، محدودیت های جدیدی را علیه روسیه وضع کنند.
همچنین در نشست وزیران امور خارجه هشت کشور در لندن با موضوع بحران سوریه، آمریکا و انگلیس بر افزایش فشارهای ضدروسی تاکید کردند.
جان کری وزیر خارجه آمریکا یکشنبه هفته گذشته در نشست خبری مشترک با بوریس جانسون همتای انگلیسی خود در لندن گفت که واشنگتن و لندن اعمال تحریم هایی را علیه مسکو و دمشق در ارتباط با شهر حلب بررسی می کنند.
جانسون نیز اظهار کرد: از طریق دیپلماسی فشار خواهیم آورد، چون ابزار آن را داریم. به نظر من قوی ترین اقدام این است تا کاری کنیم که پوتین و روس ها عواقب کار خود را احساس کنند.
ریابکوف یک روز پس از بیان این اظهارات نیز گفت: این رفتار شایسته کشوری که ادعا می کند می تواند به اهداف خود در سیاست خارجی دست یابد، نیست و از این شیوه ها نمی توان به مقصد رسید.
وی تاکید کرد: دشمنی های آمریکا در قبال روسیه بی پاسخ نمی ماند تا موافقان سیاست های تحریمی بتوانند بی تاثیر بودن اقدام های خود را برای دستیابی به منافع مورد نظر از راه تهدید درک کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز