روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 216
  • 814
  • 1,335,952
هدف سازمان فنی و حرفه‌ای ارتقای مهارت جامعه است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هدف سازمان فنی و حرفه‌ای ارتفای مهارت جامعه است و از این رو موظف هستیم آموزش خود را از طریق سیار، ثابت، زندان‌ها، پایگاه‌ها، سکونت غیررسمی، عشایر، جوار دانشگاه و مجازی ارائه دهیم.
یعقوب نماینده اظهار داشت: در مرداد ماه هفته‌ای با عنوان مهارت و کارآفرینی وجود دارد و همانطور که می‌دانید نقش مهارت در بهره‌وری زیاد است.
وی با بیان اینکه موضوع اشتغال بسیار مهم در جامعه ماست،گفت: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان محلی برای رفع بیکاری در استان است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به اینکه قبول داریم بیکاری رشد کرده است ولی نیروهای ماهر نیز وارد عرصه کار نمی‌شوند، افزود: دانشجویان در محفوظات دانشگاهی عملکرد خوبی داشته ولی در زمینه تخصص شرایط مطلوبی ندارد و متاسفانه کارفرمایان از نبود نیروی ماهر گله‌مند هستند.
وی با تاکید به اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای زیر نظر وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی در حال فعالیت است، ادامه داد: هدف سازمان فنی و حرفه‌ای ارتقای مهارت جامعه است و از این رو موظف هستیم آموزش خود را از طریق سیار، ثابت، زندان‌ها، پایگاه‌ها، سکونت غیررسمی، عشایر، جوار دانشگاه و مجازی ارائه دهیم.
نماینده خاطرنشان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای دارای ۶ هزار رشته است در حالی که تنوع رشته‌های دانشگاهی بیش از ۶۰۰ رشته نیست.
وی با بیان اینکه استان ما جزو استان برخوردار است که دارای ۲۸ مراکز دولتی در سراسر استان است، گفت: ۶۰۰ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای نیز داریم که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی با تاکید به اینکه نوع آموزشی که در دولتی داده می‌شود بسیار متفاوت‌تر از بخش خصوصی است که دارای هزینه‌های متوسط و رو به بالاست، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۵ هزار نفر از نیروهای کارآموز در مراکز فنی و حرفه‌ای استان آموزش دیده‌اند؛ به طوریکه سهم ۵۹ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود.
وی اذعان داشت: در سال‌جاری و سنوات آتی با شعار «هر جوان آذربایجانی یک مهارت» پیش خواهیم رفت و از این رو طرح کارورزی دانش‌آموختگان جوان را به اجرا گذاشته تا فارغ‌التحصیلان بیکار با آموزش و پرداخت حقوق به آنها، شاغل شوند.
نماینده افزود: جوانان فارغ‌التحصیل می‌توانند در سامانه «کاج» ثبت‌نام کنند و به نهادها برای طرح کارورزی معرفی شوند.
وی با بیان اینکه طرح دوم مهارت و آموزی در محل کار است و مهارت‌آموزان زیر نظر استاد در شرایط واقعی کسب تجربه می‌کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان‌شرقی با تاکید به استفاده حداکثری از تمام ظرفیت سازمان با سیاست تقاضامحوری و برون‌سپاری بیان کرد: به همین منظور علاقه‌مند به ارائه آموزش ها از طریق خود جامعه هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز