روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 40
  • 514
  • 1,144,809
هدف ما تغییر در رفتار رهبران ایران است

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: ایران تهدیدی جدی برای منافع آمریکاست ، چون هرج و مرج را در خاورمیانه اشاعه می‌دهد، اما کاخ سفید قطعا از فرصت مذاکره با تهران استقبال می‌کند.
در مصاحبه با هدلی گمبل از شبکه خبری CNBC، دیپلمات ارشد آمریکایی مدعی شده که شاهد افزایش تهدیدات از سمت ایران است و دولت دونالد ترامپ توانایی خود را برای پاسخ به هرگونه اقدام خشونت بار از جانب ایران تقویت می کند. به همین دلیل بود که، به گفته پامپئو، ایالات متحده یک ناو گروه و تسلیحات دیگر را به منطقه اعزام کرد.
پومپئو گفت: ما تمام کارهای درست را انجام داده ایم تا موقعیت امنیتی مان را به بهترین وجه در توان خود افزایش دهیم؛ اما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نیروهای بازدارنده ای را در جای خود داشته باشیم، تا اگر ایران در پی تصمیم برای ضربه زدن به منافع آمریکا بود چه در عراق و چه در افغانستان یا یمن و یا در هر نقطه ای از خاورمیانه ما آمادۀ پاسخ مناسب به آنها باشیم. ادامه همین صفحهوزیر امور خارجه آمریکا، با وجود حضور نظامی بیشتر آمریکا در منطقه، بیان کرده که ایالات متحده به دنبال جنگ نیست و همچنین این حضور نظامی به لغزش در جنگ دیگری ختم نمیشود.
وی با تکرار دعاوی که پیش از این نیز از سوی مقامات آمریکایی بیان شده بود، گفته: ما قصد نداریم اشتباه محاسباتی کنیم: هدف ما جنگ نیست، هدف ما تغییر در رفتار رهبران ایران است. ما امیدواریم، مردم ایران آنچه در نهایت می خواهند و آنچه اینقدر لایق آن هستند به دست آورند. نیروهایی که ما در منطقه قرار دادیم، نیروهایی است که ما از قبل هم در منطقه داشته ایم؛ می دانی که ما اغلب ناوهای هواپیمابری در خلیج فارس داریم، اما رئیس جمهور خواستار اطمینان از این شد که در صورت وقوع رویدادی، ما آماده پاسخ به آن به شیوه ای مناسب باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز