روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
هردقیقه مکالمه چقدر برای شما آب می خورد

با وجود اپلیکیشن های ارتباطی تلفن همراه که امکان مکالمه رایگان روی بستر اینترنت را فراهم می کنند همچنان بازار مکالمه با موبایل در ایران داغ است. هزینه مکالمه اما در این میان تاثیر زیادی بر حجم مکالمه دارد. رقابت میان اپراتورها باعث شده که هرکدام قیمت و خدمات متفاوتی را در زمینه مکالمات موبایلی به مشتریان ارائه کنند. از این رو مقایسه هزینه تماس از طریق هر اپراتور می تواند به کاربران شبکه موبایلی کمک کند تا بهترین خدمات و به صرفه ترین قیمت ها را انتخاب کنند. این هزینه ها بر اساس اعلام سایت اپراتور ها و بدون در نظر گرفتن طرح های تشویقی (بسته های مکالمه) می باشد.
همراه اول
هر یک دقیقه تماس مشترکان خطوط دائمی همراه اول به همراه اول یا تلفن ثابت ۵۷۰ ریال و تماس با سایر اپراتور ها برای مشترکان همراه اول ۶۲۵ ریال خرج برمی دارد.
اما این هزینه برای مشترکان اعتباری همراه اول بیشتر است و مشترکین این اپراتور برای تماس به همراه اول یا تلفن ثابت ۶۷۰ ریال و برای تماس با سایر اپراتورها باید دقیقه ای ۹۳۷ ریال پرداخت کنند.
ایرانسل
مشترکین دائمی این اپراتور بابت هر دقیقه مکالمه درون شبکه، تلفن ثابت یا سایر اپراتورها ۳۳۳ ریال پرداخت می کنند و مشترکین اعتباری آن بابت هر دقیقه مکالمه درون شبکه ۶۶۹ ریال، به تلفن ثابت ۷۹۹ ریال و به سایر اپراتورها ۹۲۹ ریال باید هزینه کنند.
رایتل
این اپراتور که قراربود با ارائه مکالمه تصویری به بازار وارد شود، برای هردقیقه مکالمه درون شبکه وبرون شبکه ۴۹۹ ریال از مشترکان دائمی خود دریافت می کند ومشترکین اعتباری رایتل برای هردقیقه مکالمه درون شبکه ۶۲۰ ریال و برون شبکه ۸۵۲ ریال باید پرداخت کنند.
از این رو به نظر می رسد در بین خطوط دائمی، کمترین هزینه از سوی ایرانسل دریافت می شود و در میان خطوط اعتباری، مشتریان رایتل کمترین هزینه را نسبت به سایر اپراتورها برای هر دقیقه پرداخت می کنند.بی تردید کاهش تعرفه مکالمه که جدیدا توسط برخی از اپراتورها ارائه شده است، به طور مستقیم می تواند در کاهش هزینه های زندگی مردم تاثیر گذار باشد.امکان ترابرد که در حال حاضر برای مشترکان تلفن همراه فراهم شده فرصت مناسبی است تا کاربران بر اساس نیاز خود بتوانند با بررسی خدمات و هزینه های ارتباطی هر اپراتور، بهترین خدمات را با ارزانترین قیمت انتخاب کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز