روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 642
  • 1,087
  • 1,361,641
هرچه شغل درست می‌کنیم بیکاری کم نمی‌شود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از افتخارات دولت ایجاد اشتغال است، گفت: از ابتدای دولت یازدهم حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار شغل خالص ایجاد شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع مدیران وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی با بیان اینکه اشتغال برای کشور امنیت اجتماعی، استحکام خانواده و سلامت روحی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: یکی از افتخارات دولت ایجاد اشتغال است، ولی خیلی از مردم این دستاورد را باور نمی‌کنند؛ البته ما هرچه شغل درست می‌کنیم، بیکاری کم نمی‌شود.
وی ادامه داد: باید آمار ایجاد اشتغال در مدت هشت سال قبل دولت یازدهم و در مدت ۵ سال و نیم دولت تدبیر و امید مقایسه شود. در اول دولت یازدهم آمار شاغلین حدود ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بود، اما بر اساس آمار پاییز امسال، تعداد شاغلین حدود ۲۴ میلیون نفر است. یعنی حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار اشتغال خالص ایجاد شده است؛ یعنی به طور متوسط در هر سال بالای ۵۰۰ هزار شغل خالص درست کرده‌ایم.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه آمار بیکاری از اول دولت تدبیر و امید ۳ میلیون نفر بوده و اکنون نیز همین آمار وجود دارد، بیان کرد: دلیل ثابت بودن آمار بیکاری این است که نیروی کار مدام وارد بازار کار می‌شود و ما باید بیش از آمار متقاضیان، شغل درست کنیم تا بیکاری نداشته باشیم.
آمار ایجاد اشتغال کافی نیست و باید همه تلاش کنیم تا آمار اشتغال را افزایش دهیم، ما از نیاز جامعه عقب هستیم.
روحانی اظهار کرد: یک قدم در مبارزه با تحریم، ارائه کار با کیفیت است تا به کالای خارجی نیاز نداشته باشیم. جوانان مخلص وطن دوست می‌توانند این نیاز ما را رفع کنند. خرید کالای ایرانی با حرف محقق نمی‌شود، بلکه ما باید کاری کنیم که جنس ایرانی بر جنس خارجی ترجیح داده شود و قیمت آن متناسب با کیفیتش باشد.
باید به مردم برند و مارک معرفی کنیم تا کالای داخلی با آن برند موجب اطمینان مردم شود. اگر کارگر یا صاحب کارخانه‌ای از محصول کارخانه خود استفاده نمی‌کند، معلوم می‌شود که تولید مشکل دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز