روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 488
  • 721
  • 1,335,410
هر توریست در ایران چقدر خرج میکند؟

معاون گردشگری کشور از ورود ۱۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران در سه سال گذشته خبر داد و گفت: گردشــگران خارجی که در ســهونیم سال گذشته به ایران ســفر کردند، هــر یــک ۱۵۰۰ دلار هزینهکرد داشــتند که درآمدی برابــر با ۲۴ میلیــارد دلار عاید کشورمان شده است. تصویر هر توریست در ایران چقدر خرج میکند؟ مرتضی رحمانی موحد اظهار داشــت: در ســه سال گذشــته بیش از ۱۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران ســفر کردند و نیم میلیارد ایرانی در داخل کشــور به سفر پرداختند. وی افزود: گردشــگران خارجی که در سه ونیم سال گذشــته به ایران ســفر کردند، هر یــک ۱۵۰۰ دلار هزینهکرد داشتند که درآمدی برابر با ۲۴ میلیارد دلار عاید کشورمان شده است. ِ معــاون گردشــگری ســازمان میــراث فرهنگی، صنایع دســتی و گردشــگری اظهار کــرد: صنعت گردشــگری جزو معدود صنایعی بــود که اثرات مثبــت برجام را به نمایش گذاشــت. ما امیدواریم این صنعت، ســیر صعودی خود را برای ســال های آتی حفظ کند. وی با اشــاره به اهتمام دولت برای ایجاد و گســترش زیرســاخت های ایــن صنعــت، از مشــارکت بخش خصوصی، راهنمایان، جوامــع محلی، کودکانی که ِ بلد محلی هســتند، وزارتخانه ها و سایر دستگاه ها در توسعه گردشــگری تقدیر کرد و گفت: تحقق شعار گردشگری امســال، ”گردشــگری برای همه و همه برای گردشگری“ آمال همه ما است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز