روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
هر ساعت ۷ نفر در برزیل به قتل می‌رسند

میزان قتل در برزیل به حدنصاب جدید حدود ۶۴۰۰۰ نفر در سال رسیده است. بر اساس آماری که منتشر شد، برزیل در سال ۲۰۱۷،شاهد وقوع ۶۳۸۸۰ فقره قتل یعنی چیزی بیش از هفت قتل در هر ساعت است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، اگر چه تقریبا تمام قربانیان مرد بودند اما گزارش سالانه انجمن غیرانتفاعی برزیل برای امنیت عمومی نیز از افزایش شش درصدی قتل زنان حکایت دارد. ۱۳۱۳ زن به علت اینکه زن بوده اند به قتل رسیده اند. ۶۰۰۱۸ مورد تجاوز به زنان گزارش شده است که نسبت به سال ۲۰۱۶ بیش از هشت درصد بیشتر بود.
مایسا کاروال از یک نهاد مدافع حقوق زنان هم گفت: ما وقتی می بینیم که یک مهاجم راه را بر یک زن بسته و او را به قتل رسانده است شوکه می شویم.این بسیار هراس انگیز است. و ما را شوکه می کند اما متاسفانه هنوز این وقایع به طور معمول در برزیل روی می دهد.
وی افزود:”فرهنگ سرمایه داری و نژادپرستانه ما خشونت های مردان ضد زنان را مجاز می داند و این امر در تاریخ اجتماعی برزیل تأیید شده است. این موضوع از تجاوز به زنان سیاه پوست آغاز شده و در حال حاضر شاهد خشونت ضد تمامی زنان هستیم”.
خانم دیگری به نام الیزابت هم گفت: “در برزیل یک قانون در مورد حفاظت از زنان وجود دارد اما موثر نیست زیرا شما به نزد پلیس می روید، پرونده ای را مطرح می کنید و در نهایت مردی که از او شکایت کرده اید به مجازات جرمش نمی رسد. این قانون موثر نیست زیرا مردم معمولا به آن احترام نمی گذارند. “
برونا یک زن دیگر هم گفت: من از شوهر پیشین خودم که تلاش کرد که مرا بزند شکایت کردم.این تنها کاری است که یک زن باید و می تواند انجام دهد.
خشونت علیه زنان در طول چند روز گذشته و پس از انتشار گسترده فیلم های دوربین های امنیتی از ضرب و شتم شدید یک زن توسط شوهرش در جنوب برزیل و چند دقیقه قبل از اینکه وی را از پنجره بیرون پرتاب کند، بازتاب گسترده ای داشته است.این زن پس از پرتاب از پنجره خانه اش به بیرون جان خود را از دست داد. موضوع گسترده تر قتل ها، به ویژه در شمال برزیل، موجب خشم مقامات شده است، انتظار می رود که در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری که به تازگی آغاز شده است، این موضوع نقش قابل توجهی را در تبلیغات نامزدها ایفا کند.
بر اساس یک تحقیق سالانه معتبر که تنها شامل آمار و ارقام سال ۲۰۱۷ می شود، در هر روز در برزیل به طور متوسط ۱۷۵ کشته شده اند که ۲/۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. میانگین مرگ و میر ناشی از قتل از ۳۰٫۸ نفر برای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در ایالت ریو گراند دونورته به ۶۸ نفر در هر صد هزار نفر رسیده است، در حالی که در شهر سائوپائولو، با وجود اینکه بزرگترین شهر آمریکای لاتین این میزان با کاهشی قابل توجه به ۱۰/۷ در هر صدهزار نفر رسیده است.در این گزارش آمده است که ۷۲۹۴۶۳ نفر در زندان ها محبوس شده اند که فقط برای ۳۶۷۲۱۷ نفر از آنها فضای مطلوب وجود دارد.
این مطالعه می گوید، پلیس هنگام ماموریت خود در سال ۲۰۱۷ در حدود ۵۱۴۴ نفر را کشته است که این مقدار ۲۰ درصد افزایش را نشان می دهد، در حالی که در این مدت ۳۶۷ افسر کشته شده اند که تقریبا این میزان ۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز