روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
هر وزیــری آدم خـودش را می‌آورد

بحث بر سر کاندیدای ریاست کمیته ملی المپیک همچنان داغ است و با توجه به جلسه پایانی کمیته ملی المپیک به نظر می رسید وزارت ورزش روی گزینه خود به جمع بندی رسیده است و احتمال ریاست صالحی امیری بالاست. علیرضا دبیر نایب رییس کمیته ملی المپیک می گوید:« از اول انقلاب هر وزیری روی کار آمده سعی کرده است به قول ما جنوب شهری ها آدم های خودش را آورده. کسانی که با او هم فکر بوده اند تا بتوانند بیشترین کمک را در آن مسیر بدهند. در این دوره هم شرایط کاملا مشخص است. وزارت ورزش هم اعمال نفوذ کرده است، مثل سری گذشته که وزارت ورزش آقای کیومرث هاشمی را به راس قدرت آورد. ایشان هم زحماتی زیادی کشیدند اما با هماهنگی خبره معرفی شدند و رییس کمیته شدند. تا الان هم که من با شما صحبت می کنم روی آقای صالحی امیری جمع بندی شده است و ایشان هم قصد ندارند در معاونت اجتماعی شهرداری تهران بمانند و به کمیته ملی المپیک خواهند آمد.»
دبیر در مورد حضور لزوم افراد قدرتمند در کمیته ملی المپیک و آوردن منابع مالی به ورزش هم افزود:«مشخص است آقای صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک خواهد شد. پول آوردن در ورزش خیلی ساده است و لطفا شما سخت نک نید این موضوع را همین الان برای کمیته ملی المپیک با ۲ تا برند می توان متحول کرد. من در حال حاضر مدیر هیات مدیره شرکتی هستم. راحت می توان آن شرکت را فعال کرد و ۷۰ – ۸۰ میلیارد پول آورد. بودجه دولت مشخص است مهم تخصیص آن است. چون سیستم مدیریت ما فرد محور است یک نفر می تواند تحولات بزرگی ایجاد کند اما چرا می رویم و خارج از ورزش این افراد را می آوریم ؟ از قدیم اینطور بوده که ورزشی ترین آنها کیومرث هاشمی بوده اند که آمدند به ورزش و ماندند.»
حالا با این مسائل چرا دبیر به این موضوع رای داد؟ او می گوید:« من این صحبت ها را آنجا هم کردم اما در هیات اجرایی رای می گیرند. از قبل هماهنگ شده بود و وزیر محترم صحبت های لازم را انجام داده اند. من چون در شورا هستم این روند را می دانم که وقتی مجمع به شخصی می خواهد رای بدهد ما باید به نظر جمع احترام بگذاریم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز