روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 106
  • 761
  • 1,434,503
هزار فامیل

خدا را باید شکر کنیم که پرونده اصلاح طلب و اصولگرا در چند زمینه کاملا مساوی و برابر است .یکی از این زمینه ها فامیل بازی است.
فامیل بازی یا قوم گرایی به پدیده ای گفته میشود که یک مسئول اداری بدون توجه به شایستگی ها و ضوابط اداری و تنها بدلیل نسبت خانوادگی و فامیلی، افرادی را به استخدام ادارات در می آورد و یا پست های مهم سازمان را در اختیارشان قرار میدهد.
وقتی میشنویم پسر حداد عادل و پسر باجناقش در صدا و سیما پست گرفته اند، یا داماد رییس جمهور معاون وزیر صمت شده، داماد احمدی نژاد در دولت قبل به یک باره رییس سازمان استاندارد شد، داماد احمد خاتمی رییس دفتر نوبخت شده ، و داماد دری نجف آبادی وزیر اسبق ، معاون وزیر شده بود همه اینها بی برو برگشت مشمول همان قاعده فامیل بازی است.
فامیل بازی از چند منظر به ارکان نظام آسیب زده و میزند:
الف. مردم در قضاوت خود درباره نظام دچار سو تفاهمات مهمی میشوند و از خود میپرسند بغیر از استخدام و پست و مقام گرفتن ها ، در کجاهای دیگر هم روابط فامیلی تعیین کننده است ؟
ب. در شرایط اقتصادی موجود که بیکاری و فقر بیداد میکند اخبار چنین پست بخشی هایی واقعا ملت را عصبانی میکند.
ج.ترویج این عادت که متاسفانه دهه هاست تداوم یافته ، منجر به تشکیل زنجیره های فامیلی پیچیده ای میگردد که در برابر هرنوع قانون و آیین نامه ای نفوذناپذیر خواهد بود. قوانین کشور در برابر چنین شبکه هایی که اغلب بر مبنای برخورداری از منافع مادی یا سیاسی شکل گرفته است پوچ و بی اهمیت خواهد بود و…
البته در قوانین کشور ، ماده وتبصره ای در مخالفت با فامیل بازی نیامده اما یقینا اگر اصل های اساسی تری مثل برابری همه در برابر هر نوع قانونی مبنای کار باشد شاهد این نوع تیشه زدن به ریشه نظام نیز نخواهیم بود.
شایسته است مسئولین ارشد کشور لااقل پای بندی خود به اصول قانون اساسی را در عمل نشان دهند. برای شروع میتوان از رییس جمهور انتظار داشت حکم معاونت وزیری دامادش را لغو نماید تا مردم اطمینان حاصل کنند هرچه پیش می رویم بیشتر در چنبره هزار فامیل گرفتار نخواهند آمد ./گزارش از : غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز