روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 734
  • 879
  • 1,439,174
هزینه‌های جاری، کل منابع کشور را به گروگان گرفته است

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه های جاری، کل منابع کشور را به گروگان گرفته است.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه در نوشتن بودجه های سنواتی مشکل مزمنی داریم، افزود: امسال این مشکل به علت تهدیدهای خارجی، بیشتر است.
وی با اشاره به وابستگی بخشی از بودجه به نفت، گفت: باید سهم صندوق توسعه ملی را به گونه ای افزایش می دادیم تا سهم درآمدهای نفتی در هزینه های جاری کشور، کم شود اما این میزان وابستگی در حال افزایش است.
قاضی زاده هاشمی افزود: برخی برآوردها تا ۶۶ هزار میلیارد تومان غیر واقع بینانه در سقف درآمدی پیش بینی می کنند و معمولاً صددرصد درآمدهای نفتی پیش بینی شده در بودجه محقق نمی شود.
وی اضافه کرد: در بودجه، ۴۰ هزار میلیارد تومان برای استقراض در قالب اوراق و مانند آن در نظر گرفته شده است.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه مشکلاتی برای تامین مالی سازمان بیمه سلامت وجود دارد، گفت: از یک طرف بسته خدمت بسیار وسیع تعریف می کنیم و از طرفی منابعی را که برای بیمه ها پیش بینی می کنیم کم است و همان منابع کم هم محقق نمی شود بنابراین تراز بین تولید خدمت و هزینه آن مشکل دارد.
وی با بیان اینکه در بخش بودجه سلامت و بهداشت و درمان، همیشه قانون رعایت نشده است، افزود: یکی از جاهایی که باید به صورت ساختاری به آن پرداخت، صندوق های بیمه و نحوه حمایت های اجتماعی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز