روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 682
  • 857
  • 1,393,975
هزینه ایجاد شغل ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: در حالیکه به طور میانگین، هزینه ایجاد اشتغال در کشور برای هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان است، در صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌توان با حدود ۱۶ درصد این مبلغ یعنی ۵۰ میلیون تومان شغل ایجاد کرد.
خسرو سلجوقی ، با بیان اینکه به طور میانگین هزینه ایجاد اشتغال در کشور برای هر نفر ۳۰۰ میلیون تومان است، اظهار کرد: در صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌توان با حدود ۱۶ درصد این مبلغ یعنی ۵۰ میلیون تومان شغل ایجاد کرد.
وی افزود: سال ۱۳۷۹ مطالعه‌ای درباره فرصت‌های نرم‌افزاری در ایران انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که ایران در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و سپس حوزه نرم‌افزارهای مربوط به صنعت نفت می‌تواند آینده خوبی داشته باشد.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه شاهد رشد تصاعدی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای سطح دنیا هستیم، گفت: ایران زیربنای لازم برای فعالیت در این حوزه را دارد چرا که جوان‌های با استعدادی در این بخش داریم و آماده حضور در بازارهای بین‌المللی هستند.
وی ادامه داد: نکته بعدی اینکه زیرساخت‌های فرهنگی و اسلامی مناسبی برای ساخت بازی داریم و در درجه آخر هم هزینه ورود به این بازار نسبت به صنایع دیگر پایین‌تر و در نتیجه فضا رقابتی‌تر است.
سلجوقی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلاش است با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از فعالان این حوزه حمایت کند و به همین دلیل بخشی از وام‌های وجوه اداره شده را به این صنعت اختصاص یافته است.
او گفت: در صورت حمایت از این صنعت، نه تنها می‌توان شاهد اشتغال‌زایی بالا در آن بود که فرصت حضور در بازارهای جهانی برای جوانان ایرانی فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از راه‌های حمایت از بازی‌سازان ایرانی، به وجود آوردن فضای تعاملات بین‌المللی با فعالان مطرح این حوزه است و در این راه برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی بازی با عنوان TGC در ایران، می‌تواند راه را برای اتصال بازی‌سازان ایرانی به بازار بین‌المللی فراهم کند.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات تأکید کرد: برگزاری رویدادهایی مانند TGC که اردیبهشت ماه سال آینده با همکاری گیم کانکشن فرانسه برگزار می‌شود یکی از راهکارهای ورود به بازارهای جهانی است و امیدواریم شاهد حضور جدی فعالان بین‌المللی در این رویداد باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز