روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 218
  • 631
  • 1,142,218
هزینه قطعات گرانترین آیفون ۴۴۳ دلار !

اپل با کاستن برخی از قطعات در نمایشگر آیفون «ایکس اس مکس» قیمت این دستگاه را کنترل کرده است.
درهمین راستا شرکتTechlnsight تخمین می زند هزینه ترکیب و قطعات آیفون «ایکس اس مکس» با حافظه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۴۴۳ دلار است. این درحالی است که هزینه قطعات آیفون ایکس با حافظه ۶۴ گیگابایتی در سال گذشته ۳۹۵/۴۴ دلار بود. از سوی دیگر آیفون ایکس اس مکس در آمریکا به قیمت ۱۲۴۹ دلار فروخته می شود.
شرکت کانادایی Techlnsight موبایل ها را باز و قطعات آنها را تحلیل می کند.
اپل چندی پیش از سه موبایل رونمایی کرد که یکی از آنها آیفون «ایکس اس» بود. قیمت پایه این دستگاه از ۹۹۹ دلار است. علاوه بر آن آیفون« ایکس آر» نیز با قیمت مقرون به صرفه ۷۴۹ دلار رونمایی شد. اما آیفون «ایکس اس مکس» با نمایشگر ۶/۵ اینچی «او ال ای دی » به عنوان گرانترین آیفون ساخته شده، با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار عرضه شده است.
به هرحال تحلیل هزینه هایTechlnsight نشان می دهد، تنها قطعه گرانقیمت آیفون «ایکس اس مکس» نمایشگر آن با بهای ۸۰.۵۰ دلار است. این درحالی است که قیمت نمایشگر ۵/۸ اینچی آیفون «ایکس» ۷۷/۲۷ دلار است. آیفون ایکس سال گذشته عرضه شد.
افزایش اندک قیمت آیفون «ایکس اس مکس» در مقایسه با آیفون «ایکس»، به دلیل آن است که اپل برخی اجزای مربوط به سیستم لمس سه بعدی را حذف کرده است. البته قیمت قطعات حذف شده فقط ۱۰ دلار بوده است.
به هرحال باب اودانل از شرکت TECHnalysis Research معتقد است تصمیم اپل برای تمرکز بر ارائه موبایلی با نمایشگر بزرگتر از لحاظ اقتصادی درست بوده است.
البته سخنگوی اپل در این باره اظهار نظری نکرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز