روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 836
  • 857
  • 1,394,129
هزینه ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی برای مترو تبریز

شهردار تبریز گفت: شهرداری این شهر در سه سال گذشته بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به این پروژه تزریق کرده ‌است.
صادق نجفی در نشست مشترک با منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی این شهر افزود: با آغاز پروژه مترو از سال ۸۲ تا ۹۲، دولت حدود ۶ هزار میلیارد ریال و شهرداری نیز حدود ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال صرف پروژه قطار شهری تبریز کرده‌ است.
وی با اشاره به مشکلات پیش ‌روی خط ۱ مترو تبریز یادآوری کرد: چالشی که از همان دوران در این خط وجود داشت، عدم تملک واقعی در مسیر ایستگاه‌ها بود که تکمیل و پیشرفت این پروژه را در فازهای جدید با مشکلات اساسی مواجه کرد و پروژه را از حیث زمان و هزینه به تعویق انداخت.
شهردار تبریز اظهار کرد: تزریق مبالغ لازم به این پروژه باعث شد روند تامین واگن و ایجاد زیرساخت‌های لازم با سرعت بیشتری پیگیری شود.
نجفی، ادامه داد: اکنون قطار شهری تبریز با برخورداری از ۶۰ واگن به نقطه تاثیرگذار مرکزی شهر رسیده و ساعت های فعالیت آن، طی برنامه‌های متناوب در حال افزایش است.
وی با اشاره به اینکه خط دوم، از طولانی‌ترین خطوط مترو در کشور است، گفت: از ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تزریق ‌شده به این پروژه، حدود ۲ هزار میلیارد ریال صرف خط دوم شده است.
شهردار تبریز یادآوری کرد: برای تکمیل خط اول مبلغی در حدود ۸ هزار میلیارد ریال مدنظر قرار گرفته که حدود نیمی از آن، برای اجرای برنامه‌های تملک تزریق شده و در مورد بقیه نیز توانایی تزریق مالی وجود دارد.
نجفی با اشاره به خرید حدود ۲ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای توسعه خط دوم افزود: ۴/۵ کیلومتر از عملیات عمرانی تونل‌های خط دوم با تزریق ۵۰۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده و احداث شش ایستگاه آن به صورت همزمان و با فعالیت بیش از ۱ هزار کارگر فنی ادامه دارد.
وی از اجرای خط سوم مترو به صورت فاینانس و BOT و خط چهارم به صورت تراموا خبر داد و گفت: خط چهارم، از اولین پروژه‌های تراموای شهری در کشور است که با همکاری یکی از شرکت‌های خصوصی و وزارت دفاع به صورت ۴۰ درصد نقدی و ۶۰ درصد غیرنقدی پیش‌بینی شده و شرکت آلمانی مراحل فنی و مطالعاتی آن را تکمیل کرده ‌است.
نجفی، نوسازی ۳ هزار دستگاه تاکسی و ورود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید را از دیگر اقدام سال‌های اخیر شهرداری تبریز در توسعه ناوگان حمل ‌و ‌نقل عمومی اعلام کرد.
متروی تبریز مجموعه قطارشهری و تراموا در این شهر است که مطالعات آن در سال ۱۳۸۰ و عملیات اجرایی نیز از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و در سال ۱۳۹۴ بخشی از آن به بهره‌برداری رسید.
پیشنهاد اولیه احداث مترو در تبریز در سال ۱۳۶۹ مطرح شده بود که بنا به دلایلی تا سال ۱۳۷۹ منتفی ماند.
متروی تبریز از ۵ خط (شامل ۴ خط اصلی و ۱ خط حومه) به طول کلی ۱۰۰ کیلومتر تشکیل شده‌ است که بخشی از این مجموعه شامل تراموا به طول کلی ۵۰ کیلومتر است که مطالعات آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز