روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 570
  • بازدید دیروز: 1,004
  • کل بازدید ها: 532,262
هزینه ۲۰ میلیارد تومانی علوم پزشکی تبریز در حوزه پژوهش

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به هزینه ۲۰ میلیارد تومانی سال گذشته این دانشگاه برای پژوهش و فناوری گفت: در حال حاضر ۲۴ شرکت دانش بنیان تحت پوشش در بخش های تجهیزات پزشکی، مواد دارویی و نرم افزارهای کامپیوتری فعال اند.
ابولقاسم جویبان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: علاوه بر این تعدادی نیز در قالب شرکت های فن آور در حال فعالیت اند که با ایجاد محصول و انجام تست های اولیه به شرکت دانش بنیان تبدیل خواهند شد.
وی با بیان اینکه قسمتی از اعتبارات پژوهشی دانشگاه به سمت طرح های فناورانه هدایت می شود، ادامه داد: همچنین شرکت های دانش بنیانی که به سمت تولید فراوده های خود پیش می روند، برای تجاری سازی محصولات شان از امکانات صندوق های خطرپذیر بهره مند می شوند.
جویبان گفت: ۳۶ طرح فناورانه در این دانشگاه در حال اجراست که ۲۵ طرح آن به شاخه های دانش بنیان مربوط بوده، سه مورد در مرحله عقد قرار داد و ۸ طرح نیز در مرحله داوری برای پذیرش طرح فناورانه است.
وی افزود: در سال گذشته میلادی یکهزار و ۵۱۶ مقاله و در سال جاری میلادی تا کنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ مقاله در مجلات آی اس آی به چاپ رسیده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز