روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۶
روزنامه ساقی آذربایجان
هزینه ۴/۲ میلیارد ریالی برای مرمت راسته قدیم بازارتبریز

شهردار منطقه ۸ تبریز گفت: به منظور آماده سازی بازار تبریز برای گردشگران در رویداد ۲۰۱۸ حدود ۴ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال برای مرمت و جداره سازی راسته قدیم بازار این کلان شهر هزینه شده است.محبوب تیزپاز افزود: با صرف این میزان اعتبار ۹۵ درصد جداره راسته قدیم بازار و ۷۰ درصد عملیات کف سازی این بازار اجرا شده است.وی اظهار کرد: مرحله اول طرح مرمت و جداره سازی راسته قدیم بازار (صادقیه) به میزان ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع از چند ماه پیش آغاز و تکمیل شده و ۲۰۰ متر مربع نیز به زودی به بهره برداری می رسد.
تیزپاز با بیان اینکه قرارداد کف سازی و جداره سازی کل بازار تاریخی تبریز با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال منعقد شده است، یادآوری کرد: از این میزان اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای کف سازی، مرمت و جداره سازی راسته قدیم بازار تخصیص یافته است. شهردار منطقه ۸ تبریز هدف از اجرای این طرح را احیای بازار تاریخی تبریز برای رویداد تبریز ۲۰۱۸، آماده سازی بازار برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران و احیای پیشینه تجاری و بازرگانی تبریز اعلام کرد.تیزپاز، با بیان اینکه هم اکنون گردش مالی بازرگانی و تجاری بازار تاریخی تبریز کمتر از ۱۰ درصد پیشینه آن است، افزود: تلاش می شود پیشینه تجاری و بازرگانی این بازار تاریخی با رسیدگی به کالبد فیزیکی و حذف زواید بصری موجود در آن احیا شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز