روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 911
  • 1,139
  • 1,384,218
هشدار آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آذربایجان‌شرقی

هواشناسی آذربایجان‌شرقی نسبت به آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان هشدار داد.
نظر به افزایش محسوس دما و خشکی هوا همچنین وزش باد طی روزهای آتی و مصادف شدن این افزایش دما با تعطیلات عید سعید فطر و سفر به جنگل‌ها و مراتع منطقه به‌ ویژه جنگل‌های ارسباران، احتمال وقوع آتش‌سوزی در محیط‌های طبیعی فزونی یافته است.بنابراین ضرورت دارد گردشگران، کشاورزان، دامداران عزیز و تمام کسانی که در محیط‌های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می‌شوند از روشن کردن آتش در مناطق مستعد آتش‌سوزی جداً خودداری کنند.
در صورت استفاده از منقل و اجاق ذغالی و چوبی خاکسترهای اضافی به محیط تخلیه نشود چرا که موجب آتش‌سوزی علوفه و مواد قابل اشتعال کف جنگل‌ها خواهد شد.
پس از اتمام استفاده آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کرده و هیچ‌گاه خاکسترهای اجاق را بدون اطمینان از خاموش شدن کامل (بوسیله آب یا مدفون کردن با خاک) رها نکنند.
از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع جداً خودداری کنید.
هنگامی که موتور خودرو داغ است (پس از طی مسافت‌های طولانی) از توقف در مناطق مستعد آتش‌سوزی پرهیز کرده و پس از اطمینان خنک شدن موتور اتومبیل در محلی عاری از پوشش گیاهی آن را به محل کمپ خود انتقال دهید.
ماموران حفاظتی دستگاه‌های مسؤول، شوراهای شهرها و روستاها، دهیاری‌ها و شهروندان عزیز حساسیت لازم در قبال این مسئله را داشته باشند و با مشاهده خطر، بلافاصله برای اطلاع‌رسانی یا خاموش کردن آتش اقدام کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز