روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 861
  • 969
  • 1,385,137
هشدار «ترامپیزه »شدن خاورمیانه

زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان با انتقاد از اقدام هماهنگ چند کشور عربی در قطع روابط با قطر گفت که چنین رفتارهایی به مثابه ‘ترامپیزه کردن روابط ‘ است و این کار برای منطقه بحران زده خاورمیانه خطرناک است.
گابریل در گفت و گو با نشریه ‘هندلزبلات ‘ با بیان این مطلب نسبت به تشدید تنش ها هشدار داد و گفت: تشدید تنش ها به نفع هیچ کسی نیست؛ خاورمیانه یک بشکه باروت سیاسی و نظامی است و مناقشه های مذهبی، قومی ، سیاسی و ایدئولوژیک ، پادشاهی های منطقه خلیج فارس را دچار شکاف کرده است.
وی خاطرنشان کرد که نسبت به وخامت شدید اوضاع و تاثیر آن بر کل منطقه بسیار نگران است.
دونالد ترامپ در توییتر نوشت که کشورهای عربی در جریان سفر اخیر او به منطقه درباره مناقشه با قطر به او گفته بودند. ترامپ در توییتر خود نوشت: در جریان دیدارم از خاورمیانه خواستار توقف تامین مالی افراط گرایی شدم و رهبران به سمت قطر اشاره کردند!
ترامپ در توییت های دیگری نوشت: خوب است که سفر به عربستان و دیدار با پادشاه و مقامات۵۰ کشور نتیجه داد. گفتند موضعی سخت در قبال تامین مالی افراط ‌گرایی می گیرند. تمام شواهد علیه قطر بود. شاید این آغاز پایان کابوس تروریسم باشد!
در این حال وزیر امور خارجه آلمان از سیاست خاورمیانه ای رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرد و با بیان اینکه توافق هسته ای آلمان و پنج کشور دیگر با ایران ، برای زمان حاضر از ایجاد یک مسابقه تسلیحاتی در منطقه جلوگیری کرده بود ، گفت: قراردادهای عظیم تسلیحاتی اخیر آمریکا با پادشاهی های خلیج فارس ، خطر یک انباشت تسلیحاتی جدید را تشدید می کند. این رویکرد کاملا اشتباهی است .
وزیر امور خارجه آلمان ابراز امیدواری کرد که مذاکرات بزودی از سر گرفته شود تا امکان حل و فصل دیپلماتیک مناقشه ایجاد شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز