روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
هشدار دادگستری آذربایجان شرقی به کلینیک های پزشکی

معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نسبت به بی خطرسازی پسماندهای درمانی توسط کلینیک های پزشکی در استان هشدار داد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان،جرایم علیه بهداشت عمومی با تاکید بر لزوم بی خطرسازی پسماندهای پزشکی، گفت: هیاتی با حضور نماینده دادگستری، دادستان، محیط زیست، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی جهت نظارت و بازرسی از نحوه اقدام بیمارستان ها و کلینیک ها و مراکز جمع آوری زباله های پزشکی و نیز نحوه کار مراکز امحاء زباله های پزشکی بازدید و گزارش آن را به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اعلام خواهد کرد.
وی اظهارکرد: در زمان حاضر بیمارستان های خصوصی شفا و نجات در تبریز به دلیل کمبود فضای فیزیکی و بیمارستان های شهرهای هشترود، کلیبر و خداآفرین فاقد دستگاه بی خطرسازی پسماندهای پزشکی هستند.
مسعودی فر ادامه داد: کلینیک های پزشکی تبریز که بدون دستگاه بی خطرسازی پسماندهای پزشکی هستند باید با عقد قرارداد با شرکت های موجود، نسبت به بی خطر سازی پسماندهای پزشکی خود اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: در صورت خودداری واحدهای درمانی و پزشکی یاد شده نسبت به بی خطرسازی پساماندهای خود، کلینیک با اخذ دستور دادستانی پلمپ خواهد شد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل استان همچنین گفت: مرکز بهداشت استان لیست مراکز عرضه مواد غذایی بدون پروانه کسب را به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ارائه کرده و این معاونت نیز لیست مذکور را برای اقدام لازم به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارسال کرده است.
روزانه ۳/۵ تن پسماند پزشکی در کلانشهر تبریز تولید می شود و نخستین مرکز بی خطر سازی پسماندهای پزشکی غیربیمارستانی آذربایجان شرقی با ظرفیت امحای دو تن زباله پزشکی در روز اردیبهشت امسال توسط بخش خصوصی در تبریز افتتاح شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز