روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 355
  • 1,575
  • 1,392,791
اخبار کوتاه

هشدار سازمان ملل  درباره شتاب رشد جمعیت جهان

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی افزایش ۸۳ میلیون نفری جمعیت جهان را چالش بزرگ دستیابی به اهداف توسعه پایدار در سال ۲۰۳۰ اعلام کرد و گفت که با چنین شتابی جمعیت کره زمین تا سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر خواهد رسید.
سازمان ملل متحدبا انتشار گزارش سالانه ای تحت عنوان ‘ چشم اندازهای جمعیت جهانی’ نسخه سال ۲۰۱۷ در مورد شتاب رشد جمعیت جهان و چالش هایی که این شتاب در راه دستیابی به اهداف توسعه پایدار که موعد آن سال ۲۰۳۰ معین شده ایجاد خواهد کرد، هشدارداد.
در این گزارش با اشاره به این که جمعیت جهان از۷میلیارد و۴۰۰میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر در سال جاری رسیده، گفته شده است که افزایش زاد و ولد در کشور های در حال توسعه جهان یکی از دلائل شتاب بی سابقه در رشد جمعیت جهان بوده است.
براساس همین گزارش این شتاب بطور میانگین سالانه ۸۳ میلیون نفر بر جمعیت جهان خواهد افزود و درصد عمده این رشد جمعیت در فقیرترین کشور های جهان واقع خواهد شد. طبق پیش بینی های این گزارش به این ترتیب جمعیت جهان در سال ۲۰۳۰ به ۸ میلیارد ۶۰۰ میلیون نفر، در سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد و۸۰۰ میلیون نفر و در سال ۲۱۰۰ میلادی این تعداد بالغ بر ۱۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر خواهد شد. برهمین اساس ۴۷ کشور از توسعه نیافته ترین کشور های جهان عمدتا مسئول این رشد جمعیت خواهند بود که در آنها هر زن بطور میانگین ۴ فرزند به دنیا می آوردکه در نتیجه مجموعا تا سال ۲۰۵۰ نزدیک به۲ میلیارد نفر بر جمعیت جهان اضافه خواهند کرد.

سردار اشتری: انسداد مرزها تقویت می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی گفت: یکی از برنامه های مهم ما این است که انسداد مرزها را تقویت کنیم و تجهیزات لازم را در اختیار مرزبانان قرار دهیم.
سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از نوار مرزی شمال استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدیدی از پاسگاه های نوار مرزی داشتیم و از نزدیک آمادگی یگان ها را بررسی کردیم و همکاران ما با روحیه خوب آمادگی کامل برای ماموریت ها را دارند و این آمادگی در سراسر استان مشهود بود.یکی از برنامه های مهم ما این است که انسداد مرزها را تقویت کنیم و تجهیزات لازم را در اختیار مرزبانان قرار دهیم.با هماهنگی خوب سپاه، بسیج و نیروی انتظامی وضعیت امنیت در استان سیستان و بلوچستان بسیار خوب است و اخیرا با عملیات های بزرگ تعدادی از تروریست ها معدوم شدند.همکاران ما در مرزبانی و انتظامی سیستان و بلوچستان آمادگی کامل اجرای ماموریت ها را حفظ کرده و مردم در کنار همکاران ما زندگی توام با آرامش را دارند و در حقیقت مرزبانان اصلی خود مردم هستند زیرا همکاری خوبی با نیروهای پلیس دارند و این همکاری باعث ارتقا امنیت استان شده است.
وی با اشاره به اینکه آمادگی خوبی در نیروهای مستقر در استان وجود دارد گفت: هر موقع گروهک های تروریستی برنامه ریزی کنند حتما با اقدامات به موقع نیروهای انتظامی مواجه خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز