روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 185
  • 761
  • 1,332,886
هشدار معاون سیاسی استاندار به برداشت غیرمجاز آب رودخانه ها

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نسبت به برداشت های غیرمجاز آب در حاشیه رودخانه ها هشدار داد و افزود: فرمانداران با استفاده از اختیارات قانونی خود در شورای تامین نسبت به جلوگیری از پمپاژ و استفاده غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها اقدام کنند.
سعید شبستری در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، گفت: دهیاران به عنوان ضابطان قضایی در حوزه مقابله با برداشت های غیرمجاز آب در روستاها، آموزش سیستم های نوین آبیاری به کشاورزان و تغییر الگوی کشت و اعطای تسهیلات به کشاورزان اقدام کنند.
وی بر لزوم نصب کنتورهای حجمی هوشمند در تمامی حوزه های کشاورزی، صنعت و حتی مصارف خانگی تاکید کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم به دلیل ارزان قیمت بودن آب، در مصرف این نعمت خدادای، اسراف می کنند، گفت: در کنار اتخاذ سیاست های مناسب از سوی مسئولان امر، انتظار داریم رسانه ها نیز در این زمینه به فرهنگ سازی پرداخته و تبعات اسراف در مصرف منابع آبی را به اقشار مختلف مردم هشدار دهند.
وی بر لزوم اتخاذ سیاست های مناسب در راستای صرفه جویی در مصرف منابع آب تاکید کرد و افزود: با وجود کاهش بارندگی ها در آینده نزدیک شاهد احیای کامل دریاچه ارومیه خواهیم بود.
وی اظهارکرد: با اقداماتی که در دولت تدبیر و امید برای احیای دریاچه انجام گرفته موجب شده سطح تراز دریاچه نسبت به ۲ سال گذشته افزایش یابد.
با وجود اقدام های کنترلی و مسدود کردن چاه های غیرمجاز توسط شرکت آب منطقه آذربایجان شرقی هنوز ۱۹ هزار حلقه چاه غیر مجاز در این استان وجود دارد که بیشتر هم در حوضه دریاچه ارومیه حفر شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز