روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
هشدار

هشدارهای پلیس در خصوص تاکسی های اینترنتی

پلیس فتا به شهروندان توصیه کرد در خصوص استفاده از خودروهای اینترنتی برخی هشدارها را جدی بگیرند.
در توصیه های پلیس فتا پایتخت به شهروندان در خصوص استفاده از خودروهای حمل و نقل اینترنتی عنوان شده است: اگر خانم و یا حتی آقا هستید و از اسنپ، تپسی و برنامه های مشابه استفاده می کنید بهتر است چند نکته را برای امنیت خود رعایت کنید:
حتی الامکان از شماره تلفن اصلی خود برای ثبت نام استفاده نکنید و یک خط اعتباری ۵ هزارتومانی را برای این کار کنار بگذارید.
سعی کنید حداقل ۶۰۰ متر زودتر از مقصد پیاده شده و دقیقا جلوی خانه و محل کار و … پیاده نشوید.
هنگام معاشرت با راننده از دادن اطلاعات شخصی مثل، شغل، محل دقیق کار؛ اینکه به تنهایی زندگی می کنید و… خودداری کنید.
حتما عکس لود شده از راننده در برنامه را با چهره راننده مقایسه کنید و در صورت مغایرت از سوار شدن خودداری کنید.
در ادامه این توصیه ها آمده است: موارد گفته شده جزء نکات ایمنی ذکر شده برای چند اپلیکیشن مشابه در کشورهای خارجی توسط پلیس و واحد های نظارتی هستند.
در پایان نیز اشاره شده است: با تمام احترام به رانندگان خودروهای اینترنتی که در حال حاضر بسیاری از آنها از قشر تحصیلکرده و دو شغله و باخانواده و دارای فرهنگ بالا هستند؛ این نکات صرفا برای احتمال یک درصد خلاف بودن راننده یا سوء استفاده های احتمالی است و با رعایت آنها می توانید بدون هیچ دغدغه ای از آنها استفاده کنید.

انهدام ۳۰ باند مجرمانه در عملیات ۲۴ ساعته پلیس

رئیس پلیس پایتخت جزئیات طرح ۲۴ ساعته اخیر به منظور برخورد با سارقان، زورگیران و جاعلان را تشریح کرد که در خلال اجرای این طرح ۳۰ باند مجرمانه شناسایی و منهدم شدند.
سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح دستگیری سارقان، زورگیران و جاعلان اسناد با اشاره به دستاوردهای اجرای این طرح اظهار کرد: در این طرح که از صبح چند روز گذشته توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ با تکیه بر اقدامات اطلاعاتی چند هفته‌ای به اجرا درآمد تعداد قابل توجهی از مجرمانی که اقدام به سرقت منزل، زورگیری، جعل اسناد و قاچاق کالا کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت افزود: در این طرح ۱۳۷ سارق و جاعل دستگیر و ۳۰ باند مجرمانه نیز منهدم شدند که در بازجویی‌های اولیه به هزاران فقره سرقت تلفن همراه، لوازم خودرو و جعل و کلاهبرداری اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه ۵۵ درصد از افراد دستگیر شده در این طرح سابقه مجرمانه داشته‌اند اضافه کرد: در یکی از این موارد باند ۱۲ نفره‌ای که بیش از ۹۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو داشتند نیز شناسایی و دستگیر شدند.
رحیمی افزود: همچنین ۷ عضو یک باند جعل اسناد و مهرهای اداری نیز دستگیر شدند که اقدام به جعل اسناد تحصیلی و مهرهای بسیاری از ادارات دولتی کرده بودند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به کشف ۴ میلیارد تومان کالای قاچاق در خلال این طرح توسط پلیس گفت: در ماه‌های اخیر و به دنبال اقدامات انجام گرفته در تهران بزرگ، ۳ درصد وقوع جرم کاهش و ۱۰ درصد به میزان کشفیات جرم پلیس پایتخت اضافه شده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با اشاره به آغاز طرح برخورد پلیس با آرایشگاه‌های غیرمجاز خاطرنشان کرد: پلیس به دنبال وظیفه ذاتی خود در برخورد با جرائم، با همکاری مسئولان این صنف برخورد جدی با تخلفات آرایشگاه‌ها را آغاز کرده است و با آرایشگاه‌های فاقد مجوز برخورد خواهد کرد و در این طرح تا این لحظه تعداد قابل توجهی از آرایشگاه‌های فاقد مجوز پلمب شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز