روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
هفته آینده منتظر شکستن‌ رکورد باشید

رکورد دار دوی مارتن ایران در حالی از سوی فدراسیون دو ومیدانی ایران مورد بی مهری قرار می گیرد که در عرصه ماراتن جهان توانسته احترام و جایگاه خوبی برای خود دست و پا کند.
به گزارش “ورزش سه”، این روزها رکورد دار دوی ماراتن ایران، محمد جعفر مرادی یک نام آشنا در عرصه دوی ماراتن جهان به شمار می رود که اکثرا او را در صحنه ای که با تلاشی مثال زدنی در جدال با مصدومیتش از خط پایان المپیک می گذرد، به یاد می آورند. حدود دو ماه پیش او برای کسب سهمیه ماراتن رقابت های قهرمانی جهان لندن به شهر گلد کاست استرالیا سفر کرده بود که قبل از مسابقه، مسئولان برگزاری مسابقات از ورزشکار دوی ماراتن ایران به عنوان یکی از نفرات شرکت کننده که از خط پایان المپیک ۲۰۱۶ ریو عبور کرده بود تجلیل کردند؛ اما متاسفانه وی نتوانست زمان لازم را کسب کند و سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان سال آینده را از دست داد. بعد از مسابقات استرالیا به دعوت رسمی فدراسیون دو و میدانی آذربایجان، مرادی به مسابقات ۱۷ کیلومتر آذربایجان رفت و توانست با ثبت زمان ۵۳:۵۵ به مقام نایب قهرمانی این مسابقات برسد.
این روز ها ورزشکار دوی ماراتن ایران در حال کسب آمادگی برای شرکت در مسابقات نیمه ماراتن گرجستان است که برای فهمیدن شرایطش به گفت و گو با وی پرداختیم.
مرادی درباره مسابقات استرالیا گفت: در مسابقات استرالیا برای کسب ورودیه جهانی شرکت کرده بودم که باید رکورد ۲:۱۹:۰۰ را کسب می کردم. تا سی کیلومتر اول زمان مناسبی داشتم؛ اما به دلیل این که بدنم با اختلاف زمانی هماهنگ نشده بود، کم آورد تا نتوانم زمان لازم برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان لندن را کسب کنم.
او درباره مسابقات ۱۷ کیلومتر آذربایجان گفت: مسابقات خوبی بود که از من برای شرکت در آن دعوت شده بود و توانستم به مقام نایب قهرمانی این مسابقات برسم.
قهرمان دوی ماراتن ایران درباره چگونگی تامین هزینه هایش گفت: از مسابقات استرالیا به بعد دیگر با فدراسیون تماسی نداشتم و همه هزینه ها را سعی کردم با جوایز مسابقات و حمایت اسپانسرم، باشگاه انرژی جبران کنم.
وی درباره مسابقات آینده اش گفت: روز یکشنبه آینده برای شکستن رکورد نیمه ماراتن ایران راهی مسابقات گرجستان می شوم. چهل روز دیگر، چهارم آذر مسابقات ماراتن قهرمانی آسیا است. من از ابتدای امسال برنامه ام این بود که در مسابقات استرالیا، آذربایجان و گرجستان شرکت کنم تا بتوانم آمادگی لازم برای شرکت در مسابقات ماراتن قهرمانی آسیا را کسب کنم. چون این مسابقات آسیایی بسیار مهم هستند و تاکنون از ایران مدال آوری در این مسابقات نداشتیم که امیدوارم با یک مدال خوشرنگ از مسابقات آسیایی برگردم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز