روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۴/۱۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 209
  • 446
  • 1,294,910
همایشی علیه تحفه ها

سرویس سیاسی ساقی آذربایجان /همایش معاونین آموزشی دانشگاه های آزاد کشور به میزبانی تبریز در حال برگزاری است .
این همایش در روز نخست تبدیل به محفلی انتقادی علیه دولت و هیئت علمی دانشگاه آزاد کشور شده بود .سخنران نخست این همایش تهرانچی رییس جدید دانشگاه آزاد کشور بود. او بحث محوری خود را تاکید بر تربیت همه ارکان وجودی این دانشگاه انتخاب کرده بود.
وی گفت: دانشجویی که تقلبش را نادیده گرفتیم امروز مدیر شده و از شما رشوه میخواهد واین تقصیر تربیتی دانشگاه هاست. او بارها بر لزوم بازخوانی نامه امام علی(ع) به امام حسن در بازگشت از جنگ در هیئت رییسه ها تاکید کرد و گفت نباید هر کسی را بفرستیم سر کلاس چراکه اولویت ما حتی در دوره های آموزشی نیز تربیت هست .
وی با انتقاد از وضع موجود در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد : آیا حرکت دانشگاه آزاد به سمت مقاطع ارشد و دکتری ناشی از آمادگی بود یا طمع کسب درآمد؟
وی همچنین با انتقاد از تعیین رشته های درسی در دانشگاه آزاد با تقلید از غرب گفت: پژوهش های ما باید مسئله محور باشد .
تهرانچی در انتقادی آشکار از دانشگاه آزاد تبریز گفت: اینک ۷ هکتار زمین بی استفاده باقی بماند هنر نیست و اگر ما تا ۵ سال دیگر تحول ایجاد نکنیم دانشگاه آزاد تعطیل خواهد شد.
اتهام به روحانی ؟
سخنران بعدی این مراسم دکتر شاهانی مدیر مرکز سنجش و ارزیابی دانشگاه آزاد کشور بود.
وی با اشاره به اینکه مهمترین هدف این همایش مساله غدیر خم است گفت: در زمان اعلام ولایت علی (ع)، عده ای در برابر سخنان ایشان تشکیک کردند که این سخنان آیا از طرف خداست یا خود شما؟
وی در ادامه سخنانش گفت: متاسفانه در جمهوری اسلامی هم این حرف توسط بالاترین مقام اجرایی کشور (رییس جمهور) زده شد.
تحفه ها را بریزید بیرون
سخنران اصلی این مراسم کسی نبود جز متخصص اطفال، علی اکبر ولایتی ، رییس هیئت امنای دانشگاه آزاد کشور.
سخنران ۷۶ ساله ای که به سختی سر پا بود و با زحمت فراوان کلمات مورد نظر را پیدا میکرد تا منظور خود را برساند.
او در ابتدای سخنان خود با انتقاد از مخالفین اهمیت مقالات آی اس آی گفت : این حرف درست نیست، آی اس آی مهم است . او اما بلافاصله سر اصل مطلب رفت و موضوعات فرهنگی را پیش کشید.
او اظهار داشت وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد مطلوب نبوده و امروز هم آن چیزی که باید باشد نیست.
او سپس قاطعانه اظهار کرد: با هر کسی که ضد اسلام حرف بزند برخورد میکنیم .
ولایتی گفت: نباید دانشجویی را که از خانواده میگیریم بی دین تحویل جامعه دهیم.
رییس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به یک برنامه مناظره تلویزیونی بین یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد و یک روحانی در شبکه چهار تلویزیون گفت : این تحفه بنام هیئت علمی دانشگاه علیه اسلام و حوزه علیمه، علیه فقه و .. هر مزخرفی به دهنش آمد گفت. من ۲۰۴ مقاله دارم آدم علمی ای هستم بنابراین با بحث مخالف نیستم اما این تحفه ها را باید بریزیم بیرون .
وی در پیامی آشکار به فضای سیاسی کشور گفت: اینکه در فتنه ۸۸ برخی ها از ظرفیت دانشگاه آزاد استفاده کردند دیگر تحمل نخواهد شد .
وی همچنین گفت: وضع ما در علوم انسانی خراب است.منشا علوم انسانی حوزه علمیه است دانشگاه آزاد باید پیشقدم باشد در کسب علوم انسانی از حوزه ها. استادی که با خلط بحث ها ذهن دانشجو را مشوش کند جایی در دانشگاه آزاد ندارد.
امیر فرهنگی
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: خبر ندارم که آیا در دانشگاه آزاد واحدی هست که هویت اسلامی ایرانی را تعریف و تبیین کند یا نه؟و اگر نیست باید کتابی دراین زمینه تالیف شود.
وی همچنین خواست تا در هر استانی یک امیر فرهنگی برای نظارت بر عملکرد فرهنگی این دانشگاه انتخاب شود.
در حاشیه
بعد از اتمام جلسه، ولایتی در حلقه امنیتی تیم محافظ خود محل همایش را ترک کرد و با اینکه درخواست خبرنگار روزنامه ساقی آذربایجان را شنید اما محافظان او با برخورد امنیتی مانع از طرح سئوال از وی شدند . البته ولایتی بسیار بی حال بود و با قدم های بسیار آهسته و با کمک همراهان راه می رفت .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز