روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 532
  • 899
  • 1,048,949
همایش محمد رسول الله (ص) از نگاهی دیگر

اجتماع باشکوه ۴۰ هزار نفری بسیجیان استان روز پنجشنبه در تبریز برگزار گردید.
رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله ۲ با الهام از اعزام پرشکوه رزمندگان در دوران دفاع مقدس طراحی گردیده بود که این رزمایش برای نمایش اراده بسیج به عنوان عصاره ملت در مقابله با توطئه های دشمن در جنگ اقتصادی شکل گرفته و در استان ما نیز همزمان با سراسر کشور بنحو بسیار مطلوبی برگزار شد.
مرحله اول رزمایش؛ خدمت بی منّت بسیج به مردم
سردار خرّم دراین خصوص گفت: رزمایش سه مرحله داشت که مرحله اول با هدف خدمت بی منت به ولی نعمتان انقلاب به ویژه مردم مناطق محروم و حاشیه نشین اجرا گردید که بیش از ۳۰۰ گروه جهادی ، طی ۲۰ روز در مناطق روستایی و محروم شهری به فعالیت پرداختند. بسیج توانست در قالب اردوهای جهادی به بیش از ۱۵ هزار نفر از مردم خدمات رایگان پزشکی و دندان پزشکی ارائه دهد و بیش از ۶۰۰۰ هزار بسیجیِ مومن، انقلابی و پای کار توانستند ۲۸۲ پروژه عمرانی مانند ساخت خانه محروم، تکمیل و مرمت مسجد، مدرسه، حسینیه و خانه بهداشت و آبرسانی شرب و کشاورزی را به اتمام برسانند همچنین در طول برگزاری رزمایش خدمت، ۶۷۹۰ نفر از خدمات مشاوره ای و روانشناسی بسیج بهره مند شدندو بیش از ۱۳۰۰۰ بسته نوشت افزار در قالب طرح “یک کاسب یک دانش آموز” در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد و۱۸۰۰ نفر از بسیجیان جامعه کارگری نیز یک روز کامل بصورت رایگان برای کمک به تولید و صنعت استان، بازیافت مواد، تعمیر و نگهداری و ایمنی و بهداشت در واحد‌های تولیدی به صورت داوطلبانه فعالیت کردند.
همزمان با اردوهای جهادی به همت بسیج میز خدمت تشکیل شد و مدیران و مسئولان دستگاه های مختلف با حضور میدانی به مشکلات مردم رسیدگی کردند.
ارتقای آمادگی بسیج
و نمایش اقتدار آن برای استکبار جهانی
فرمانده سپاه عاشورا در تشریح مرحله دوم رزمایش بیان داشت: با توجه به اهمیت ارتقای آمادگی بسیجیان و نمایش اقتدار بسیج برای دشمنان این مرز و بوم، با فراخوانی ۴۰ گردان بیت المقدس و حضور بسیجیان در اردوگاه بصورت شبانه و تمرین تاکتیک رزم شبانه طی روزهای ۲۱ و ۲۲ شهریور در تبریز و ۲۰ شهرستان دیگرِ استان برگزار شد.
سردار خرّم خاطرنشان کرد: این خدمات و رزمایش در کمتر از یک ماه برگزار شد و هدف این کار بزرگ ، امید آفرینی مردمی و‌ مأیوس‌سازی دشمن و ‌اعلام تعامل با همه دستگاه‌هایی است که خواستار همکاری با بسیج هستند.
تجمع چهل هزار نفری تصویری گویا از
ظرفیت بزرگ مردمی برای عبور از مشکلات
سردار خرم در ادامه ضمن اشاره به مرحله سوم رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) تجمع ۴۰ هزار نفر از بسیجیان استان را نمایشی از همبستگی ملی و اقتدار عاشورایی بسیج توصیف نمود.
گفتنی است این رزمایش با انجام حرکات تاکتیکی بسیج و سخنرانی حجه الاسلام احمد خاتمی در تبریز برگزار گردید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز