روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 327
  • 1,569
  • 1,020,776
همتی استقلال بانک مرکزی را دریابد

بازار ارز و سکه حساب و کتاب ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:رئیس کل جدید بانک مرکزی باید به وضعیت مطالبات بانک‌ها رسیدگی و به استقلال بانک مرکزی توجه جدی کند.
به گزارش دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم مرند، محمد حسن‌نژاد، اظهار داشت: بدیهی است انتظارات و خواسته‌های مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس بانک مرکزی خارج از محدوه قانون نیست.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در ادامه سخنان خود با بیان اینکه یکی از مسوولیت‌های مهم رئیس‌کل جدید بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی است، افزود: نباید نرخ ارزهای خارجی به‌صورت نجومی رشد کند و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار را مدیریت کند.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، افزود:مهار نرخ تورم یکی دیگر از اقداماتی است که ریاست جدید بانک مرکزی باید به انجام این مهم توجه داشته باشد همچنین ایجاد ثبات در اقتصاد را پیگیری کند.
مردم احساس می‌کنند بازار ارز و سکه طلا حساب و کتابی ندارد
حسن‌نژاد در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر نوسانات بازار ارز و سکه طلا به اندازه‌ای بوده که مردم احساس می‌کنند، بازار حساب و کتابی ندارد که وضعیت مذکور تبعات مناسبی برای اقتصاد کشور در پی ندارد.
نماینده مردم مرند در مجلس ادامه داد: جلوگیری از افزایش نقدینگی و مدیریت نقدینگی و توجه به ضرورت استقلال بانک مرکزی از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه رئیس کل بانک مرکزی قرار بگیرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برخورد جدی با موسسات مالی غیرمجاز، توجه به موضوع کفایت سرمایه بانک‌ها، رسیدگی به مطالبات بانک‌ها و واقعی شدن ذخیره‌گیری بانک‌ها، از اقداماتی است که باید مدنظر مدیریت بانک مرکزی باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز