روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 713
  • 817
  • 1,357,869
همت مشترک مدیریت استانی و شهری برای تحــــول اســـاسی در بـــافت نـــاکارآمد شهری

دو عضو شورای اسلامی شهر تبریز از پروژه‌های اجرایی گروه مسکن‌سازی کوزوی ترکیه بازدید و در جریان قابلیت‌های این شرکت برای توانمندسازی حاشیه‌نشینی تبریز قرار گرفتند.
به گزارش شهریار، شهرام دبیری و فریدون بابایی‌اقدم در بازدید از اقدامات گروه مسکن‌سازی کوزوی ترکیه، بر لزوم تقویت زمینه‌های ‌اجرایی این گروه در بافت‌های ناکارآمد به خصوص حاشیه‌نشینی تبریز تاکید کردند.
دبیری، عضو کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای اسلامی شهر تبریز در این بازدید، تاکید کرد: شهرداری و شورای شهر تبریز با همت هم قصد انجام پروژه بزرگ توانمند سازی حاشیه نشینان تبریز را دارند و ما تمایل به پیشبرد این هدف خود داریم.
زمین‌های مد نظر آماده است و مجوزهای آن توسط شهرداری به سرعت آماده می‌شود لیکن منابع درآمدی شهرداری به شدت محدود شده است.دبیری با تاکید بر این‌که این پروژه با همت مشترک مدیریت استان، شهرداری و شورا، تصمیم‌گیری شده‌است، ادامه داد: از این رو، در صورت اجرایی شدن آن، قرارداد باید به صورتی محکم انعقاد یابد تا در هر صورت، در آینده کسی قادر به تغییر آن نباشد. در این دیدار فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز هم اظهار داشت: در شهر تبریز اراده ای برای حل مشکلات وجود دارد. وی با اشاره به این‌که ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در تبریز در ۱۳ هزار هکتار آن زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۲۵۰۰ هکتار از این وسعت به بافت فرسوده و ۲۵۰۰ هکتار آن به مناطق حاشیه ای اختصاص دارد و ۴۰۰ هزار نفر از تبریز در بافت حاشیه زندگی می کنند.
عضو شورای شهر تبریز با بیان این‌که شهردار تبریز در روز انتخاب به مردم قول جراحی عظیم بافت شهری را داده است، افزود: ما وظیفه خدمت به مردم را در خود احساس و نیاز به حضور شرکتی قدرتمند چون کوزو را در این برهه در تبریز احساس می‌کنیم و من به عنوان نماینده مردم حاضرم برای انجام این پروژه از تمامی توان خود استفاده کنم.
مشکلات توپوگرافی پردیس مربوط به شرکت کوزو مطمئناً در زمین‌های معرفی شده در تبریز وجود ندارد و باید با برنامه ای ۴ ساله، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم.
رئیس هیئت مدیره شرکت کوزو نیز در این دیدار، با اشاره به توانمندی‌ها و اقدامات چشمگیر این شرکت اظهار داشت: ساخت ۱۳ هزار واحد پروژه پردیس در ظرف یکسال، تصفیه خانه تهران، ۳۵ هزار واحد مسکونی در الجزایر، ۳۵ هزار واحد در ترکیه از اهم اقدامات این شرکت است.
وی با بیان این‌که کوزو، در رتبه بندی شرکتهای ساختمانی دنیا در جایگاه ۱۳۸ قرار دارد، تاکید کرد: ما به کار با تبریز افتخار میکنیم لیکن باید کلیه شرایط لازم، به خوبی برنامه ریزی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز