روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
« همراز »، اولین سریال رمضانی که فیلم می‌شود

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، شبکه چهار سیما در ماه رمضان امسال با برنامه «سی سریال» سریال‌های منتخب رمضانی تلویزیون از دهه ۸۰ تا امروز را مرور و به صورت منتخب ۳۰سریال را در قالب فیلم سینمایی پخش و تحلیل می‌کند. اولین قسمت از این برنامه تلویزیونی به تهیه کنندگی حسین مروی در روز پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان به روی آنتن می رود و در قسمت اول مروری بر سریال های ماه رمضانی از سال ۷۰ تاکنون دارد.
هرچند سریال سازی مناسبتی به شکل جدی از ابتدای دهه هشتاد شروع و به رقابتی بین شبکه های سیما تبدیل شد اما بنای اصلی آن در اوایل دهه هفتاد پایه گذاری شد.
شروع پخش این سریال ها در اوایل دهه هفتاد همزمان با ایام نوروز بود و در واقع سریال ها دو مناسبتی بودند، به همین جهت برخی معتقدند اولین سریال مناسبتی ماه رمضان مجموعه همسایه ها به کارگردانی حسن فتحی یا به اعتقاد عده ای سریال نیمه پنهان ماه به کارگردانی مجید جعفری در سال ۷۳ است اما در اصل سریال مهمان به نویسندگی و کارگردانی خسرو ملکان اولین سریال مناسبتی تاریخ صدا و سیماست.
سریالی که همزمان با آغاز سال ۷۰ و پنجم ماه رمضان پخش شد و مورد استقبال مخاطب قرار گرفت.
در اولین قسمت از مجموعه «سی سریال» که پنجشنبه ساعت ۱۷ پخش می شود برخی از این آثار رمضانی دهه هفتاد معرفی و تحلیل می شود.
در قسمت دوم از مجموعه تلویزیونی که روز جمعه (دوم ماه مبارک رمضان) پخش می شود مجموعه ۱۵ قسمتی «همراز» در قالب یک قسمت پخش و بررسی می شود.
مجموعه «همراز» به کارگردانی سامان مقدم، نویسندگی سعید رحمانی با حضور ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی ساخته و در سال ۸۱ از شبکه سه سیما پخش شد.
داستان همراز درباره دو دزد بود که پول زیادی را می‌دزدند. یکی از آنها پول را در حیاط ساختمان مخروبه‌ای پنهان می‌کند، اما دوستش او را به پلیس لو می‌دهد و به زندان می‌افتد. وقتی که از زندان بیرون می‌آید، به سراغ پولی می‌رود که پنهان کرده بود، اما جای آن ساختمان مخروبه مسجد ساخته شده است. او برای پیدا کردن پول خود را در نقش یک فرد مومن جا می‌زند و به عنوان خادم مسجد مشغول می‌شود.
«سی سریال» در مدت زمان ۹۰ دقیقه کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و عصرهای ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۷ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز