روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 359
  • 1,001
  • 1,356,698
همکاری ایـران و آمریکا برای رشد وزنه برداری زنان

فدراسیون های وزنه برداری ایران و آمریکا در بخش زنان همکاری خواهند کرد.
چندی پیش در گزارشی که سایت فدراسیون جهانی از شروع فعالیت های وزنه برداری زنان در ایران منتشر کرده بود، به سفر «اورسولا گارزا پاپاندریا» قهرمان زن آمریکایی سابق وزنه برداری جهان نیز اشاره شده بود. او که هم اکنون رییس فدراسیون وزنه برداری آمریکا و نایب رییس فدراسیون جهانی محسوب می شود، ۲ بار سابقه قهرمانی در المپیک را دارد. هدف پاپاندریا از این سفر آموزش وزنه برداری به زنان ایرانی اعلام شده و در همین راستا مذاکراتی هم با مسئولان فدراسیون کشورمان برگزار شده است.
در آستانه برگزاری مسابقات جام بین المللی فجر، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران با پاپاندریا در نشستی مشترک شرکت کرده و دو طرف برای همکاری های بیشتر به ویژه در بخش بانوان به توافقاتی دست یافتند.
سالی فاندواتر، یکی از مسئولان فنی وزنه‌برداری آمریکا و دریک جانسن، قهرمان وزنه‌برداری وزن ۶۲ کیلوگرم این کشور نیز در ایران حضور دارند.
پیش از این فیل اندروز، رییس هیات اجرایی فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا درباره وزنه‌برداری زنان ایران، اظهار کرده بود که هدف ما این است که زنان وزنه‌برداران ایرانی بتوانند در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته باشند. علی مرادی نیز اظهار امیدواری کرده است که زنان وزنه‌برداران ایرانی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور داشته باشند. این هفته‌ گارزا پاپاندریا و فاندواتر در کمپ تمرینی زنان وزنه‌بردار ایرانی در اهواز حضور پیدا می‌کنند تا راهنمایی‌هایی را به آنها انجام دهند.
رییس فدراسیون وزنه برداری آمریکا در این باره می گوید: باعث افتخار است که ما این کمپ را برای وزنه‌برداران زن برگزار می‌کنیم. من منتظر هستم که با آنها دیداری داشته باشم و به آنها در راه موفقیت کمک کنم. مطمئن هستم با توجه به موفقیت شگفت‌انگیز وزنه‌برداری مردان ایرانی، ما شاهد حضور زنان ایرانی روی سکوهای المپیک خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز