همکاری جامعه بین‌الملل با ایران را توسعه می‌دهیم

در بیانیه‌ای که وزارت خارجه روسیه درباره اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران منتشر کرده، آمده است: مسکو در قبال اقدامات واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه تهران احساس ناامیدی می‌کند. آمریکا با این اقدام به دنبال از خط خارج کردن برجام از مسیر اصلی آن است.هرگونه تحریم‌های یکجانبه بدون وجود تصمیم یا قعطنامه‌ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل درباره اعمال این تحریم‌ها را محکوم می‌کنیم.
وزارت خارجه روسیه از تلاش مسکو با کمک دیگر طرف‌های امضاکننده توافق هسته‌ای برای توسعه همکاری‌های جامعه بین‌المللی با تهران خبر داد.
وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، مسکو با کمک دیگر کشورهای امضاکنده توافق هسته‌ای در تلاش است تا به راه‌حل هایی برای توسعه همکاری جامعه بین المللی با ایران دست یابد.
این بیانیه می‌افزاید: «هرگونه تحریم‌های یکجانبه بدون (وجود) تصمیم یا قعطنامه‌ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل (درباره اعمال این تحریم‌ها) را محکوم می‌کنیم.»
وزارت خارجه روسیه ضمن اینکه «بسته نخست تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت» خواند، همچنین تأکید کرد: «جامعه بین‌المللی نباید اجازه دهد برجام در راه تسویه‌حساب‌های آمریکا با ایران، قربانی شود.»
مسکو علاوه بر این تصریح کرد: ما هر آنچه در توان داریم برای حفظ برجام انجام می‌دهیم. امضاکنندگان این توافق می‌توانند بر دشواری‌های بوجودآمده ناشی از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران فائق آیند».

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از