روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 224
  • 744
  • 1,382,392
همکاری دانشگاه تبریز با دانشگاه‌های فرانسه

رایزن علمی سفارت فرانسه در تهران با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه های منتخب وزات علوم، تحقیقات و فناوری جهت پذیرش دوره دکتری مشترک بین ایران و فرانسه است،گفت: دانشجویان این دانشگاه در دانشگاه های فرانسه تحقیق و پژوهش انجام می دهند.
دکتر ژان کریستوف بونته در دیدار با رییس دانشگاه تبریز اظهار داشت: در این طرح دانشجویان دکتری به مدت ۶ ماه به کمک و هزینه کشور فرانسه و ۶ ماه دیگر را با هزینه وزات علوم، تحقیقات و فناوری ایران در کشور فرانسه به انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهش خود می پردازند .
وی افزود: همچنین در طرح جندی شاپور پلاس که از سال ۲۰۱۹ به اجرا در می آید، نیز بودجه مشخصی برای خرید تجهیزات و امور لجستیک در طرح های پژوهشی مشترک بین محققان ایرانی و فرانسوی در نظر گرفته شده است.
رییس دانشگاه تبریز نیز در این دیدار با اشاره به تاریخچه دیرینه روابط بین دانشگاه تبریز با دانشگاه های فرانسه گفت: در گذشته و امروز همکاری های مشترک خوبی صورت گرفته، به طوری که بیشتر اعضای هیات علمی این دانشگاه فارغ التحصیلان دانشگاه های فرانسه هستند.
دکتر میررضا مجیدی افزود: هم اکنون نیز مراودات علمی و آموزشی خوبی با مراکز تحقیقاتی، موسسات و دانشگاه های فرانسه وجود دارد.
دکتر اصغر عسگری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز بر ضرورت توسعه همکاری های مشترک در زمینه های مختلف از جمله راه اندازی دفتر سفارت در دانشگاه تبریز، اجرای دوره های مشترک برای دانشجویان دکتری تاکید کرد.
مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز هم در این نشست با اشاره به نحوه و روند همکاری مشترک دانشگاه تبریز با دانشگاه های فرانسه گفت: در طول دو سال گذشته ۲۱ مورد بازید و حضور محققان دانشگاه های فرانسوی برای برپایی کارگاه آموزشی و کنفرانس در این دانشگاه انجام شده است.
دکتر سعید شجاعی در ادامه افزود: اجرای چهار طرح تحقیقاتی مشترک، ایجاد پنج مورد فرصت مطالعاتی، پنج مورد اعطای بورس به دانشجویان دکتری دانشگاه، چهار مورد اجرای طرحی تحت عنوان جندی شاپور، ۱۹ مورد شرکت اعضای هیات علمی این دانشگاه در کنفرانس های بین المللی کشور فرانسه از دیگر فعالیت های مشترک دانشگاه تبریز با دانشگاه های کشور فرانسه است و زمینه بسیار خوبی برای گسترش این همکاری ها وجود دارد.
نشست ژان کریستوف بونته رایزن علمی، جمیل اوبشو رایزن فرهنگی و زهره میر بها کارشناس ارشد بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران با جمعی از اعضای کارگروه توسعه همکاری های بین المللی و نیز اعضای شورای پژوهشی دانشگاه تبریز و نیز بازدید از مرکز رشد واحد‌های فناوری دانشگاه از دیگر برنامه های یک روزه هیات فرانسوی در دانشگاه تبریز بود.
همچنین در این آیین ضمن معرفی فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی کشور فرانسه توسط رایزنان علمی و فرهنگی به دانشجویان و اساتید دانشگاه تبریز، در ادامه به سوالات شرکت کنندگان در مورد نحوه همکاری ها، چگونگی توسعه گسترش آنها، تسهیل در مورد صدور ویزای علمی بحث و تبادل نظر شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز