روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 93
  • 814
  • 1,335,829
همکاری شهرداری در رسیدگی به معضل کودکان کار

معاون فرهنگی شهرداری تبریز در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: براساس مصوبه وزارت کشور وظیفه نگهداری و توانمندسازی متکدیان و کودکان کار بر عهده شهرداری نیست و تنها جمع آوری انها بر عهده شهرداری است که در این خصوص شهرداری ملزومات لازم را فراهم کرده است.
به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی با اشاره به اینکه تبریز بدون گدا، یکی از شاخصه های شهر تبریز در حوزه فرهنگی اجتماعی است افزود: در آستانه تبریز ۲۰۱۸ یکی از برنامه های توسعه این شاخصه ها در زمینه های مثبت این است که تبریز در رویداد ۲۰۱۸ با شعار بدون کودکان کار و خیابانی مطرح شود.
وی از اختصاص خودروی طرح ویژه جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی توسط شهرداری تبریز خبر داده و افزود شهرداری تبریز با عقد قرارداد با موسسه خیریه فرزندان رحمت برای ساماندهی کودکان کار به وظایف خود به نحو شایسته عمل می‌کند.
وی افزود: موسسه موظف است با کمک مشاورین و مددکاران نسبت به جمع آوری شایسته وحفظ کرامت کودکان کار وخیابانی اقدام کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز افزود: پس از جمع اوری این کودکان توسط شهرداری باید مسئولان ذیربط با سودجویانی که از معصومیت این کودکان سوء استفاده می کنند برخورد جدی داشته و همچنین زمینه تحصیل و حمایت آنها را فراهم کنند.
حجت الاسلام احمد حمیدی با تاکید بر اینکه ساماندهی این معضل نیازمند همکاری و مشارکت تمامی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی است اظهار داشت: ما سعی داریم در کنار تبریز بدون گدا، تبریزی بدون کودکان کار و خیابانی را داشته باشیم چرا که کودکان کار و خیابانی، سرمنشاء معضلات اجتماعی بوده و باید با مددکاری،حمایت وتوسعه و ساماندهی مراکز نگهداری کودکان بد سرپرست و بی سرپرست از چنین معضلات اجتماعی پیشگیری کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز