روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 375
  • 1,001
  • 1,356,714
همکاری های پایدار اقتصادی فرهنگی و دانشگاهی تبریز و ایالت راین لند فالز آلمان

شهردار تبریز و رییس شورای اسلامی شهر تبریز در دیدار با جمعی از اعضای شرکت تجاری آلمانی BSG در خصوص همکاری های اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی گفتگو کردند.
به گزارش شهریار، در این دیدار طرفین بر شروع همکاری ها در زمینه های اقتصادی، تجاری، انرژی های نو، مسایل زیست محیطی، بازیافت زباله و صنعت چرم و کفش بین تبریز و ایالت راین لند فالز آلمان تاکید کردند.
شهین باهر در این دیدار ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی گفت: اساسی ترین موضوعاتی که امروزه برای شهرها مهم و اولویت دار است، بحث های اقتصادی است که اساس توسعه شهرها را شکل می دهد.
شهین باهر افزود: تبریز یکی از قطب های فعال کفش در منطقه خاورمیانه است. این صنعت علیرغم فعال بودن در کنار صنعت های مثل فرش تبریز نیاز به علم و تکنولوژی های جدید در زمینه مد و طراحی دارد تا بیشتر از قبل بتواند بازارهای جهانی را در اختیار بگیرد.
وی تصریح کرد: شروع این روابط می توانند تولیدکنندگان را با روش های بروز و جدید که در آلمان اجرایی می شود، آشنا کند و از طرفی موقعیت این امکان ایجاد می شود تا تولیدکنندگان آلمانی نیز در تبریز سرمایه گذاری کنند و این صنعت تبریز جهانی شود.
در ادامه دیدار اونال کایمکچی یکی از مدیران ارشد ترک تبار این شرکت اقتصادی، اشتراکات تاریخی و فرهنگی با آذربایجان و ایران را یکی از دلایل و اولویت خود برای حضور در تبریز عنوان کرد و افزود: شهر پرماسنس آلمان یکی از قطب های صنعت کفش چرم آلمان و اروپاست که به روزترین متدهای دنیا در زمینه طراحی و کیفیت در آن اجرا می شود و از طرفی شهر تبریز نیز در این منطقه از جهان رتبه برتر در زمینه کفش را دارد که با همکاری های متقابل در زمینه جنس و کیفیت می توان از تجارب همدیگر استفاده کنند.
وی تصریح کرد: علاقمندیم که طولانی مدت با تبریز رابطه داشته باشیم و روابط پایدار تعریف شود تا بتوانیم از تبریز و ظرفیت های آن استفاده کنیم تا این همکاری ها باعث افزایش بیشتر معاملات تجاری، دانشگاهی و علمی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز