روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
هنوز با سطح اول جهان فاصله داریم داورزنی: والیبال به تغییر دیدگاه بازیکنان نیاز دارد

محمدرضا داورزنی در مراسم افتتاحیه دوره یکسان سازی روش تدریس در دوره‌های مربیگری، افزود: والیبال ایران به سطحی از والیبال جهان رسیده که توقعات مردم روز به روز افزایش پیدا کرده و انتظار دارند که این رشته ورزشی ایران در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد.
وی با بیان این که رشد و توسعه اگر پایدار و همه جانبه نباشد، در مسیر موفقیت قرار نمی‌گیرد و به اهداف خود نمی رسد ، گفت‌: در حوزه های مختلف والیبال اقدامات زیادی انجام دادیم اما هنوز با سطح اول جهان فاصله داریم.
سرپرست فدراسیون والیبال با یادآوری این که زیربنای رسیدن به اهداف مهم آموزش است، گفت: آموزش باید به گونه‌ای باشد که تغییر رفتار و دیدگاه ایجاد کند، اگر تنها به تعداد مربیان تربیت شده و به مدرک گرایی صرف توجه داشته باشیم، مشکلی از والیبال حل نمی شود. باید آموزش و تلاش مدرسان والیبال بتواند تغییر رفتار ایجاد کند. تغییر رفتار نیز باید در همه رده های سنی و در زمینه های مختلف والیبال مانند باشگاهی، پایه، عوامل اجرایی و.. باشد. یکسان سازی اگر انجام نشود، همیشه یک جای کار لنگ می زند، نه تنها در والیبال بلکه در همه عرصه ها باید این گونه کارها انجام شود. داورزنی اصول مربیگری در همه جای دنیا را یکی و بر اساس آخرین دستاوردها دانست و این سوال را مطرح کرد که آیا این کفایت می کند؟ یا نیازمند مربیانی هستیم که نوع نگاه، آموزش و روش رفتاری نزدیک به هم باشند؟
وی انتقال دانش را بحث جدی دانست که باید به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد و افزود: آموزش باید در زمینه‌های مختلف باشد. بازیکنان را نباید صرفا از نظر تکنیکی آموزش دهیم. آن چیزی که برای والیبال خیلی اهمیت دارد، تغییر و تاثیر بر روی رفتار و تفکر بازیکنان است. رفتار و دیدگاه ها را باید تغییر دهیم و هر موقع در این حوزه خوب کار کنیم، موفق می شویم.
سرپرست فدارسیون والیبال ، گفت‌: والیبالیست های زیادی تربیت می کنیم اما اگر این هدف مد نظر نباشد، امکان حضور در عرصه نخست والیبال جهان وجود ندارد. در سراسر کشور زحماتی در این زمینه کشیده می‌شود و شکی در این زحمات نیست و فدراسیون والیبال نیز از زحمات کشیده شده، قدردانی می کند، اما کافی نیست.
وی یکسان سازی آموزش را تنها در زمینه سبک آموزش ندانست و گفت‌: باید مدرسان علاقمند به یادگیری باشند، جستجو کنند و تحقیق کنند، دسترسی به دستاوردهای روز جهان هم اکنون در کوتاه ترین زمان ممکن است و هیچ بهانه‌ای در این زمینه مورد قبول نیست.
داورزنی تاکید کرد: حفظ جایگاه تیم ملی و پرچم برای همه کشورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، والیبال ایران نیز نیازمند کار خاص در این زمینه است که باید توجه به آموزش در سنین هشت تا ۱۰ سال اولویت کاری در این زمینه باشد. اگر بخواهیم در زمره بهترین های دنیا بمانیم و ارتقا یابیم، باید تلاش کنیم که تغییر نگرش ایجاد کنیم. طبیعی است که کار سختی است، اما همه باید تلاش کنیم که رفتارها تغییر یابد و یکی از اصول این کار آموزش است.
وی به اهداف والیبال ایران که قرار گرفتن در زمره چهار تیم برتر جهان و المپیک است، اشاره کرد و گفت‌: برای رسیدن به این افق چاره ای جز این نداریم که آموزش دهیم و تنها آموزش والیبال نیست، ‌ بلکه باید به بازیکنان و مربیان علاوه بر آموزش علمی، آموزش رفتاری هم بدهیم. رشد باید همه جانبه باشد و با استفاده از این گونه همایش ها می تواند به اشتراکات در برنامه ریزی و نگاه های مشترک برسیم. علت نوسانات که در رفتارها والیبالیست ها و برنامه ها وجود دارد، نیز به تفاوت ها در آموزش بر می‌گردد. انتظارم از آموزش والیبال بسیار بالاست و نقش کلیدی در تربیت بازیکنان و شخصیت آنان دارد.
سرپرست فدارسیون والیبال ، گفت‌: به هر میزان آموزش ها در سراسر کشور به هم نزدیک باشد، بازیکنانی که به تیم های ملی بزرگسالان و رده‌های سنی مختلف می رسند، رفتارهای‌شان نیز به هم نزدیک تر است. آموزش باید در این زمینه کارهای جدی زیادی انجام دهد و اگر احساس کنیم که بی نیاز از آموزش و اصلاح هستیم، سقوط خواهیم کرد. هر چی در این زمینه هزینه کنیم، سرمایه‌گذاری کردیم و دور نریخته ایم.
داورزنی در پایان خاطر نشان کرد: با کمک همدیگر باید انتظاراتی که مردم و خودمان از والیبال داریم، ایجاد کنیم در جهت رشد و توسعه گام برداریم و به عنوان ایرانی که تمدن چند هزار ساله دارد، رفتارمان نیز بیانگر این ملت با تمدن کهن باشد و باعث عزت افتخار برای همه ایرانیان شویم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز