روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
هنوز تعریف درستی از روستانشینی و شهرنشینی نداریم

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: هنوز تعریف درستی از روستانشینی و شهرنشینی نداریم، امروز به این فکر افتاده‌ایم که در بحث توسعه روستایی موضوع معیشت مهم‌ترین مسئله است.
جواد رحمتی در همایش بخشداران و دهیاران استان با محوریت اشتغال روستایی بابیان اینکه سالیان سال در حوزه توسعه روستایی کار کردیم و نهادهای مختلفی در این خصوص شکل گرفتند، اظهار داشت: با همه این اقدامات تنها تمرکز بر روی ارائه خدمات بوده و در سایر حوزه‌ها کار چندانی انجام نشد.
وی با بیان اینکه هنوز شناخت درستی از روستاها نداریم و در راستای توسعه روستاها استراتژی مناسبی هم نداریم، افزود: برای کاری که در حوزه کالبدی روستاها انجام شد، بنیاد مسکن تشکیل و در ادامه دخالت در روستاها در حوزه کالبدی به اجرای طرح‌های هادی تبدیل شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: متأسفانه ویژگی‌های خاص کالبدی روستاها که معماری خاص و یا استفاده از مصالح خاص بود را با اجرای طرح‌های هادی از بین بردیم.وقتی از موضوع حفظ امنیت و سلامت روستاها توسط بخشداران صحبت می‌شود به معنای مسائل امنیتی خاص نیست، بلکه تعریف صحیح امنیت در روستاها تعریف اشتغال پایدار در روستا است، چراکه روستایی باید تولیدکننده باشد.
رحمتی تأکید کرد: باید انتظارات روستانشینان و مشاغل مناسب هر روستا و مشکلات بررسی و پایش شود، متأسفانه هنوز این مسئله را به‌صورت دقیق پایش نکرده‌ایم، وظیفه ما این است که پس از بررسی و پایش مسائل و مشکلات مشاغل مناسب و پایداری را تعریف کنیم.هنوز تعریف درستی از روستانشینی و شهرنشینی نداریم، آیا با اجرای طرح‌های هادی روستایی مشکلات حل‌شده و روستانشینان در روستاها می‌مانند؟!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز