روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
هنگام آلودگی هوا مراقب چشم‌هایتان باشید!

خشکی و التهاب چشم‌ از جمله عوارضی است که در فصل سرما بسیاری از ما را گرفتار می‌کند، اما این مشکلات زمانی بیشتر می‌شود که آلودگی هوا هم به سرما اضافه شود. قرمزی، سوزش، حساسیت و خارش چشم و همچنین تورم پلک‌ها از جمله مشکلاتی است که هنگام آلودگی هوا چشم‌ها را درگیر می‌کند. دکتر محمود جباروند در گفت‌و‌گو با «ایران» برای کاهش تأثیر آلودگی هوا بر چشم‌ها توصیه می‌کند: شست‌و‌شوی منظم چشم‌ها و لبه پلک‌ها با آب معمولی و شامپوی بچه، ساده‌ترین و البته مؤثرترین راه برای محافظت از چشم‌ها در برابر آلودگی هوا است. این چشم پزشک می‌افزاید: بهتر است در هنگام آلودگی هوا تا حد امکان از لنزهای تماسی استفاده نشود چراکه این لنزها باعث تجمع مواد آلاینده روی چشم و بروز عوارض ناخواسته خواهد شد. مصرف به اندازه آب نیز می‌تواند در افزایش تولید اشک و مرطوب بودن سطح چشم مؤثر باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز