روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 33
  • 384
  • 1,279,950
هوای تبریز همچنان در وضعیت ناسالم

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: پیشبینی می شود روند کاهشی میزان آلودگی هوای تبریز ادامه پیدا کند و در این راستا لازم است شهروندان محترم هم همکاری کنند و حداقل طی امروز و فردا از بیرون آوردن خودروهای شخصی شان خودداری کنند.
“حمید قاسمی” با اشاره به پایداری و وارونگی هوای کلان شهر تبریز، گفت: در طی روزهای گذشته پایداری هوا و پدیده وارونگی باعث تشدید آلودگی هوای تبریز شده است و بارش برف در دو روز گذشته نیز کمکی به کاهش میزان آلایندگی هوا نکرده است.
وی ادامه داد: در همین راستا کمیته اضطرار در تشکیل شد و نسبت به اعلام تعطیلی کلیه مدارس تبریز تصمیم گیری شد.
قاسمی با بیان اینکه امروز به دلیل تعطیلی مدارس شاهد کاهش چشمگیر تردد خودروها در سطح شهر بودیم، گفت: شاخص آلودگی هوای تبریز ۱۸۶ پی. اس. آی بود که به ۱۸۱ پی. اس. آی رسید و هم اکنون هم شاخص آلودگی هوای تبریز به ۱۶۳ پی. اس. آی رسیده است.
وی از تعطیلی زنگ ورزش مدارس تبریز خبر داد و گفت: اگر امکان برگزاری کلاس های ورزشی در سالت سرپوشیده در مدارس فراهم نباشد، زنگ ورزش مدارس تبریز فردا برگزار نمی شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به برگزاری کمیته اضطرار آلودگی هوای تبریز اشاره کرد و گفت: در این جلسه هیچ تصمیمی برای تعطیلی مدارس تبریز به علت آلودگی هوا گرفته نشد و خبرهایی از این دست نادرست هستند.
وی ادامه داد: پیشبینی می شود روند کاهشی میزان آلودگی هوای تبریز ادامه پیدا کند و در این راستا لازم است شهروندان محترم هم همکاری کنند و حداقل طی امروز و فردا از بیرون آوردن خودروهای شخصی شان خودداری کنند.
قاسمی افزود: کمیته اضطرار آلودگی هوای تبریز از شهروندان محترم تقاضا می کند به جای استفاده از خودروهای شخصی شان، از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند تا وضعیت هوای تبریز به حد نرمال برسد.
وی در پایان گفت: در شرایط فعلی هوای تبریز، کودکان و سالمندان، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی نباید از منزل خارج شوند و در صورت لزوم به خروج از منزل، از فعالیت های سنگین و طولانی مدت در هوای آزاد خودداری کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز