روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 132
  • 969
  • 1,384,408
هوا همچنان گرم میشود

مطالعات جدید محققان از ادامه گرم شدن زمین خبر داده و افزایش گرما می تواند مخرب ترین تاثیرات را بر کره زمین داشته باشد. ســازمان ملــی اقیانوســی و جوشناســی امریکا Oceanic National s’America -Administra Atmospheric and tion بــا مخفــف NOAA در جدیدتریــن گــزارش خود آورده اســت : » زمیــن همچنان گرم می شــود. میزان بارش بــرف در ۴۸ ایالت امریکا در ماه نوامبر به کمترین حد خود رســیده تا رکورد جدیدی را به ثبت رسانده باشد. در نقشــه به میزان بارش برف در بین ســال های ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ میالدی در مقایسه با میزان بارش در ماه نوامبر ســال جاری پرداخته شــده است. هر چند کــه ارائه چنین آمــاری تعجب برانگیز نیســت اما باید گفت: بررسی ها از گرم تر شدن زمســتان ها خبر می دهند. امــا باید امیدوار بود کــه این مطالعه مدت زمان طولانی صدق نکرده و شاهد زمستان های سرد باشیم. این موضوع در حالی اســت که ســپتامبر ســال ۲۰۱۶ میالدی در مقایســه با ماه های مشــابه در ۱۳۶ سال گذشــته به عنوان گرمترین ماه به ثبت رسید. ناســا با انتشــار داده های ماه ســپتامبر از GISS مشــخص کرده که ماه ســپتامبر با ثبت بیشــترین دمای هوا رکورد جدیــدی را به خود اختصــاص داده اســت. ثبــت چنیــن دمایی در ســپتامبر ســال ۲۰۱۶ میالدی در حالی است که پیش از این ســپتامبر سال ۲۰۱۴ میالدی بیشترین دمای هوا را به ثبت رسانده بود. با وجــود اینکه هنــوز چند ماهی تا پایان ســال ۲۰۱۶ میلادی باقی مانده اما ناسا در خبری اعالم کرده که سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان گرم ترین سال های ثبت شــده رکورد جدیدی را به خود اختصاص خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز