روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 93
  • 507
  • 1,125,950
هوشمندسازی مدارس فراتر از اتصال به رایانه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تصور برخی افراد از هوشمندسازی مدارس، اتصال به رایانه و دسترسی به اینترنت است؛ در حالی که این تعریف درست نیست.
به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمدجواد آذری جهرمی» در دومین روز آغاز به کار نهمین مجلس دانش آموزی افزود: هوشمندسازی مدارس سه لایه دارد، نخست اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات است که تا پایان امسال همه مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.
وی، لایه دوم را خدمات برشمرد که با استفاده از فناوری اطلاعات تحصیل آسان تر می شود و بر این اساس با آموزش و پرورش توافق شده است با استفاده از توان بخش خصوصی، خدماتی برای مدارس ارائه شود.
این مسوول لایه سوم را تامین منابع برای خرید تجهیزات هوشمند سازی مدارس عنوان کرد و همکاری وزارت آموزش و پرورش در این باره را خواستار شد.
آذری جهرمی افزود: بر اساس تحول دیجیتال، در آینده ای نه چندان دور حاکمیت کشورها با حاکمیت شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات جایگزین می شود و قواعد حقوقی حاکم بر سرویس های فناوری اطلاعات جای قوانین داخلی را می گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: راه هایی پیش روی کشورها در مواجهه با تحول دیجیتال وجود دارد؛ ایستادن حاکمیت ها در مقابل تحول دیجیتال و فیلتر کردن، نتیجه ای جز عقب ماندگی و نارضایتی مردم در پی ندارد و راه دوم نیز حرکت با چشم و گوش بسته در این مسیر است.
وی با بیان اینکه راه سومی نیز در پیش روی ما قرار دارد، تصریح کرد: فناوری و ابزار در هر جامعه ای قابل استفاده است؛ بنابراین شرکت های ایرانی در تحول دیجیتال باید سهمی از بازار را تصاحب کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز